Ласкаво просимо, відвідувач! [ Реєстрація | Вхід

Як продати нерухомість, коли не працюють реєстри

БЛОГ, Економіка, Суспільство 27.03.2022

Життя триває, люди змінюють місце проживання та житло. Як діяти, коли конче потрібно продати житло, але ж відомості до реєстру внести немає жодної можливості? Розбирався Гард.City.

Пораду надали на сторінці «Позиції вищих судів України»:

Виходячи з поточної ситуації, зумовленої вторгненням РФ на територію нашої держави та введенням в Україні воєнного стану, тимчасово не функціонують державні реєстри.

Для гарантування безпеки даних та недопущення будь-яких несанкціонованих дій з інформацією реєстрів зі сторони ворога, робота реєстру речових прав зупинена, певні юридичні дії з нерухомістю наразі не є доступними до вирішення політичної ситуації.

Проте, якщо мова йде про вторинний ринок, можна укласти попередній договір купівлі-продажу, як закріплення попередніх домовленостей між сторонами.

Згідно норм ст. 635 ЦК України, попередній договір повинен містити:

  • зобов’язання укласти у майбутньому Основний договір (за відсутності такої умови попередній договір втрачає сенс);
  • строк, протягом якого основний договір має бути укладеним (Закон встановлює чіткі строки лише для юросіб та/або ФОПів та згідно ст.182 ГК України становить не більше року, з моменту укладення попереднього договору). Якщо мова йде про укладення основного договору житлового будинку або іншого об’єкта нерухомості між фізичними особами, беручи до уваги існуючі умови, рекомендують зазначити: «протягом місяця, з моменту закінчення воєнного стану»;
  • істотні умови: предмет договору, ціна, інші умови — на розсуд сторін.

Важливо!

  • Попередній та основний договір укладається в письмовій формі (ч.1 ст.657 ЦК України).
  • Попередній та основний договір мають бути нотаріально посвідчені.
  • Недотримання письмової форми та вимог нотаріального посвідчення має наслідком визнання договорів неукладеними.
  • Сторонами попереднього договору та основного договору мають бути одні й ті ж особи.

Попередній договір не вноситься до будь-якого реєстру, тому перевірити, чи укладав власник нерухомого майна попередній договір з інакшою особою не є можливим, відтак приділяйте особливу увагу питанню сплати коштів за попереднім договором.

Цивільний кодекс не передбачає сплати будь-яких коштів за попереднім договором. Якщо за попереднім договором передаються грошові кошти – укладається змішаний договір.

Читайте також: Допомога внутрішньо переміщеним особам: куди звертатись у Первомайську

 

1704 всього переглядів, 2 сьогодні

  

Партнери

Залишити відгук

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.

Ми у соцiальних мережах

Травень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Кві    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
  • Ad 1
  • Ad 2
  • Ad 3
  • Ad 4