Ласкаво просимо, відвідувач! [ Реєстрація | Вхід

Типу дайджест. Вакцини: статистика, пояснення, міфи, особисті історії

Iнше, ПУБЛІКАЦІЇ, Суспільство 25.01.2018

У зв’язку з черговою хвилею обговорення користі/шкоди вакцин, що викликані окремими спалахами кору в Україні, вирішив зробити коротку підбірку дописів, що доступно та просто роз’яснюють ситуацію.

Пише Антон Сененко для site.ua.

Пункт перший. Про вакцини взагалі.

“Риски вакцинации – реальные и мнимые”

У статті детально людською мовою розібрано основні популярні міфи навколо вакцинації, в т.ч. нібито виникнення аутизму у дітей після чарівного щеплення. Розповідається про ускладнення, колективний імунітет, зібрану статистику по США та ситуацію в Україні.

Якщо ліньки читати – переходьте відразу до висновків статті, головний з яких проголошує, що якщо вакцинуватися вакцинами нормальної якості під контролем нормального лікаря – ризик серйозних ускладнень складає один до мільйона.

Як бонус (за Вашим бажанням) – стаття “Реальные антипрививочники и где они обитают” – пояснено причини, чому люди з острахом ставляться до вакцинації, та чому деякі з них взагалі сприймають вакцинацію, як змову проти людства.

Пункт другий. Статистика. Конкретно по кору. Європа.

Дуже часто можна почути, що вакцини взагалі не впливають на кількість людей, що захворіли; що невакциновані діти здоровіші за вакцинованих; що епідемії прокочуються хвилями і вакцинація їх не зупиняє; що колективного імунітету не існує. Зазвичай, ці речі пишуть люди, що народилися і вижили тільки завдяки вакцинації, але то таке.

Отже, Юлія Шулімова написала чудовий пост з класною інфографікою по Європі. Ось цитати:

“Напряг из-за кори начался еще в 2016 году. Переживать начали весной 2017. Первая крупная вспышка была в Польше, Варшава. К концу весны вспышки были зафиксированы в 14 странах. Ситуацию по инфекционным заболеваниям удобно мониторить по ВОЗовским сводкам или European Centre for Disease Prevention and Control (Европейский центр профилактики и контроля заболеваний- ведомство ЕС).

Буквально пару инфографик за октябрь 2017: процент людей, которые имеют 2 КПК [два щеплення кір, паротит, краснуха – моя прим.] и статус вспышек на октябрь 2017. Жаль, результаты мониторинга по Украине нет включены. Но мы не ЕС:(

Ну, и интересное: крупнейшая вспышка кори за последнюю 10-летку была в 2013 в Голландии. Сильно прошлась по так называемому “Библейскому поясу” Нидерландов – поясу консервативных регионов с высокой долей протестантских фундаменталистов. Затронула более 1200 детей. По остальным регионам корь прошлась очагами. Эти же регионы – лидеры по голосованию за христианскую партию SGS в 2010. Инфографика прикреплена.

[Зліва – спалахи хвороби, справа – вакцинація. Світліший колір – краща вакцинація – моя прим.].”

Пункт третій. Статистика хвороб до і після запровадження вакцинації в США (за 70 років)

“Боротьба з інфекційними хворобами у ХХ столітті: вплив вакцин”

Це стаття у журналі The Wall Street Journal. За наведення на неї дякую дискусії між Сергієм Кватернюком та Олександром Краковецьким тут.

Отже, в статті наведено статистику захворювань на кір, гепатит А, свинку, коклюш, поліомієліт, краснуху, віспу у всіх штатах США.

Коментарі, думаю, зайві. Ось кір. Чорна лінія відображає момент запровадження вакцинації. Статистику по іншим хворобам дивіться самостійно.

Пункт 4. Гіркий досвід України – не причина уникати вакцинації.

Дмитро Гнап у своєму пості розписав причини, чому в Україні люди почали з недовірою ставитися до вакцин. Мова зараз не про антивакцинаторів, які впевнені у світовій змові та у спробі винищити вакцинами людство, а про громадян, що не довіряють нашій медичній системі та якості вакцин.

Ось графік вакцинації від кору по Україні:

Два провали, вірогідно, пов’язані зі смертельними випадками після використання неякісних вакцин, що були завезені та розповсюджені в Україні ділками, що вирішили підзаробити.

Я не буду зараз переконувати, що нинішній МОЗ не дорівнює попередньому, але висновок у пості Дмитра такий: “…останнім часом ситуація з вакцинацією почала потроху покращуватися. І причина цьому – не лише спалахи кіру, як нагадування про наслідки для невакцинованих.

Причина, мені здається в іншому: те, що не могла зробити державна медицина, робить приватна. Тепер не так дорого в Києві можна пройти обстеження і зробити щеплення якісною вакциною. ”

Коли люди нарешті почнуть думати головою і ставитися до вакцинації серйозно, контролювати своїх лікарів та розбиратися у видах вакцин та їх якості – буде нам щастя.

Пункт 5. Хто маніпулює громадянами, які не впевнені у питаннях вакцинації.

Окрім антивакцинаторів, що як мантру повторюють маячню про аутизм після вакцин та світову змову, є блогери типу розкрученого amantonio, що пропагують велику кількість наукових досліджень, що нібито доводять шкоду від вакцин і російською мовою коротко їх переповідають пересічним громадянам.

Ось тут вчена Дарія Цимбал детально розібрала один такий допис (наведу кілька цитат):

“3. Стаття 1959 року…. 1959 року… Англійською. Що пише Анатоніо – “Никакого лечения не требуется, не делается никаких шагов для того, чтобы предотвратить ее ” Що написано в статті “На розсуд лікаря використовуються гама-глобуліни, антибіотики, сульфаніламіди, знеболювальні… Частота ускладнень мала…” Тобто – Амантоніо перекладає нам далеко не все.

4. В цьому пункті Амантоніо теж дуже вільно обходиться з перекладом. У нього написано “корь болезнь короткая, не тяжелая и малоопасная, и что мы достигли с ней “биологического баланса”. В статті насправді написано “ЗБУДНИК досяг з НАМИ біологічного балансу”. Що це значить? А це значить, що само по собі легше уже не стане, треба щось робити. Саме так і написано далі у статті.

6. Сюрприз, сюрприз. Препарати бувають менш і більш ефективні. Медицина розвивається. Бувають випадки, коли у щеплених не розвивається імунітет. Але це БУВАЮТЬ, а не у всіх щеплених його немає.

О, і посилання на “вспышка кори вполне может быть в школе, где 100% детей имеют документальное подтверждение вакцинации. CDC не знали, как такое можно объяснить.” виводить нас на статтю про КРАСНУХУ. От такий пруфлінк.

7. Що пише Амантоніо “а ВОЗ вообще рекомендует ее делать в 6 месяцев.” Що написано в статті насправді “ВООЗ рекомендує щеплювати дітей від 6 місяців ТІЛЬКИ ПІД ЧАС ЕПІДЕМІЙ” Відчуваєте різницю? Да, і в США знову є сотні випадків кору.”

Тобто, людина антивакцинатор просто маніпулює результатами наукових досліджень, створюючи власну реальність. Погодьтеся, хто з пересічних громадян полізе перевіряти першоджерела, коли за тебе їх з англійської переклав якийсь чувак і дав на них посилання? Чи йому за це щось буде? Очевидно, що ні.

Ще детальний розбір статті цього ж пана зробив інший науковець Семен Єсилевський у статті “Коня на скаку остановим: как бороться с антивакцинаторским галопом?”

Раджу читати статтю цілком. Один з висновків по лише одному з пунктів: “… автор лжёт! Ни одна из приведённых пяти работ не говорит ни слова об «обратных мутациях» вакцинного вируса и не подтверждает его передачу окружающим. Выводы исследований нагло перевраны, чтобы пустить пыль в глаза читателям-неспециалистам, которые не могут разобраться что к чему. Наглая манипуляция и искажение фактов, утверждение того, чего в оригинальных работах нет и близко.”

На жаль, в мене немає навіть ідей, навіщо нашими громадянами маніпулюють, аби вони не вакцинувалися. Був би я бахнутим на голову, як антивакцинатори, я б зауважив, що це план по зменшенню кількості людей в Україні, аби захопити наші чорноземи. А що? Чому їм можна, а мені ні? 🙂

Оновлено. А ось тут Med Goblin розбирає дописи того ж маніпулятора:

“5. =Вакцинація призвела лише до того, що замість дітей почали хворіти підлітки, дорослі та малюки до року.=

https://goo.gl/mfVMsU

Насправді в наведеній доповіді CDC пишуть, що порівняно з 1963 роком (запровадження вакцини) захворюваність знизилась на 95%. А 90% летальних випадків приходиться на нещеплених людей.”

“16. https://goo.gl/APhthD

=А. пише про антитіла, які матері передають дитині через плаценту.=

В статті за посиланням про це ні слова. Там чомусь іде мова про енцефаліти у Фінляндії.”

І так далі.

Пункт 6. Власний досвід громадян

Перший допис від Марини Шиянь розповідає про досвід перенесення кору. Антивакцинатори розповідають, про навіть користь від цієї хвороби та її легкість. Що ж, читайте “Записки выжившей после кори”:

“- Больше месяца в больнице, из них пару недель в реанимации в состоянии, когда на утро близкие тянут со звонком заведующему отделения, потому что боятся услышать самое страшное.

– Три месяца домашнего режима и домашней же реабилитации (о ней чуть позже), в конце второго месяца – можешь осилить выход «в свет», то есть дойти под руку с мужем до авто (очень хотелось отпраздновать 30-летие в ресторане)))

– Два года жизни с постоянной температурой 37,4 – 37,6 и перманентной головной болью и походы по врачам, в том числе и поездка в клинику в Германию, чтобы сделать с этим хоть что-то.

…Корь нейроинфекция (как и краснуха, ветрянка, все герпесы и т.д.) Говоря просто – вирус кори сожрет ваш мозг, или не успеет, если ваш иммунитет сильнее, или все же «откусит» часть, за что она отвечает, тут уж как получится – речь, движение, память. В моем случае – больше всего пострадала память. Не самый худший вариант.

…Специфического лечения от кори не существует…

…Даже самый хороший иммунитет на защити вас от кори! ”

Далі читайте самі. На одному подиху.

Наступний допис – особливо цінний. Людська природа така, що їй важко зізнатися у власних помилках. Тому ми чуємо багато маячні про користь гомеопатії, шкоду вакцин, пласку Землю, рептилоїдів, сироїдіння, але ніколи не чуємо каяття тих, хто зрозумів свою неправоту на власному гіркому досвіді. Їм не властиво потім так само гучно розповідати про недієвість гомеопатії, користь вакцин та шкоду від сироїдіння.

Що ж. Тепер такий є. Читайте допис-зізнання від батька Артура Ніскубіна:

“Мы с женой начитались всякой х”ни про вред вакцин перед рождением первого ребенка и лишь после того, как мой младший сын заболел коклюшем в тяжелой форме-наше мировоззрение резко изменилось.

Когда ты держишь на руках синеющего ребенка, который по 30 секунд не может сделать вздох, то “долбо”б”-самый лестный эпитет, которым ты себя называешь,хотя это уже делу не помогает.

А потом мы сделали все прививки,даже один раз индийской КПК.

Взрослые, не будьте идиотами!

Ваши дети-заложники ваших решений.”

І в цій історії мене пригнічує те, що за оту всю писанину про шкоду вакцин реально притягувати до відповідальності нікого і ніяк.

Оновлено. Пункт 7. Статистика по кору в Україні та коментарі епідеміолога

Читайте статтю цілком, але ось лише декілька цитат:

“Если в 2016 году в Украине было 102 случая кори, то в 2017 году их было зафиксировано больше трех тысяч… Фактически, при заносе кори в группу детсада или класс в школе все не привитые дети сразу заболевают. Риск заразиться корью непривитому человеку от больного с этим заболеванием составляет 97-98%.

Цикличность для кори присуща. Но она присуща для обществ, где не вакцинируются от кори. В странах с высоким уровнем охвата вакцинацией не существует не то что цикличности или сезонности, там вообще нет случаев заболевания корью. 32 страны Европы и все 35 стран американского континента – и Южная, и Северная Америка – свободны от кори. …При этом в случае завоза кори из других стран уровень вакцинации в этих странах не позволяет ей распространяться, поскольку у населения высокий уровень иммунитета к этому заболеванию… Если вакцина правильно хранилась и была правильно введена пациенту, то человек больше не заболеет корью”.

Оновлено. Пункт 8. Посилання на конкретні наукові дослідження щодо вакцин.

Отут розвінчують та пояснюють популярні міфи:

– “Як хворіли так і хворіють с вашимі вакцинамі!”

– “Вакциновані хворіють так само, як і невакциновані!”

– “Дайте гарантію, шо вакцинація абсолютно безпечна!”

– “Корь – льогкая дєтская балєзнь!”

Додатково прочитайте історію про людину, яка власними зусиллями практично викорінила страшні хвороби з нашої планети:

“…на самому початку кар’єри, в 1960 році, Девід Морлі отримав для тестування перші зразки найпершої вакцини від кору. Їх надіслали до Нігерії, оскільки вірус вбивав там 50% хворих дітей.

Британець не хотів, аби складалося враження, ніби потенційно небезпечний препарат навмисне перевіряють на африканцях. Тож він зробив таке саме щеплення двом своїм дочкам і синові. Успіх тестування відкрив шлях для вдосконалення і впровадження вакцини. У 1980 році Всесвітня організація охорони здоров’я зафіксувала на планеті понад 4 мільйони випадків захворювання на кір. 2014 року — в 10 разів менше.”

Такі справи.

Ваше здоров’я та здоров’я Ваших дітей – лише у Ваших руках.

Будьте здорові.

Переможемо.

Читайте також:  Панікувати не варто: кору у місті немає. Про стан вакцинації у Первомайську

  

1125 всього переглядів, 1 сьогодні

  

Партнери

Залишити відгук

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.

Ми у соцiальних мережах

Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Бер    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
  • Ad 1
  • Ad 2
  • Ad 3
  • Ad 4