Ласкаво просимо, відвідувач! [ Реєстрація | Вхід

У Первомайську ввели карантин через АЧС

НОВИНИ, Суспільство 16.08.2019

15 серпня о 08.30 громадянки Кокарук Лариси Петрівни, яка мешкає у м. Первомайську, по вул. Радищева, 10б, в телефонному режимі повідомила про загибель однієї голови свині віком приблизно 12 місяців лікаря-епізоотолога Первомайської РДЛВМ Юркова О.І.

Цього ж дня о 10.15 проведено розтин трупу (на шкірі підчеревини багаточисленні крововиливи темно-синього кольору, селезінка не значно збільшена,брижові лімфовузли запалені червоного кольору, не збільшені, серце з крововиливами у нижній частині, на слизових оболонках шлунку та кишечника змін не виявлено), відібрано патологічний матеріал (шматочки селезінки, підщелепових та мезентеріальних лімфовузлів) та направлено до Державного наукового-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (ДНДІЛДВСЕ) в м. Київ для встановлення остаточного діагнозу. Повідомляють у виконавчому комітеті.

Власнику вручено розпорядження щодо утримання в «закритому режимі», заборону вивезення та ввезення свиней, перегрупування та забою на м’ясо до встановлення діагнозу.

Дата встановлення діагнозу – 16.08.2019. Звіт про результати дослідження Державного наукового-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (ДНДІЛДВСЕ) № 010635п.м./19 від 16.08.2018.

Можливим джерелом та шляхом занесення вірусу АЧС може бути – недотримання «закритого режиму», завезення «неперевірених»кормів, згодовування необроблених харчових відходів.

Рішенням Комісії ДНПК при Первомайській міській раді оголосили територію приватного господарства Кокарук Л.П.. за адресою: Миколаївська область,м. Первомайськ, вул. О. Радищева, 10б, неблагополучною щодо африканської чуми свиней та встановити карантин з 16.08.2019 р.

Встановити епізоотичним осередком територію приватного господарства Кокарук Л.П.. за адресою: Миколаївська область,м. Первомайськ, вул. О. Радищева, 10б.

Встановити зону захисту в радіусі 3 км. від епізоотичного вогнища: м. Первомайськ по вул. Грушевського, мости через річки Синюху та Південний Буг, вул. Київську, та частина вул. Братів Лісовців с. Грушівка

Встановити зону нагляду (спостереження) (радіс5 км від зовнішніх меж зони захисту) частина м.Первомайськ,с. Грушівка, с. Мигія , с. Кінецьпіль.

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в особі Первомайського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області звертається до вас ізлюдськимпроханнямзапам’ятатидекількапростих правил, щоб уникнути занесення вірусу смертельної хвороби у ваше свиногосподарство!

1.Відмовтесь від поїздок в райони та території де виявлено та підтверджено наявністьзбудника АЧС.

2.Відмовтесь від придбання свинини та іншої продукції тваринного походження, якщо її походження ви не можете встановити достеменно, або якщо вона походить із районів та територій неблагополучних по АЧС.

3.Навчіться користуватися дезінфікуючими речовинами для рук, підлоги, взуття. Використовуйте їх в кожному випадку коли ви підозрюєте навіть мізерну вірогідність, що можете стати переносником смертоносного вірусу.

4. Розкажіть про ці правила своїм родичам, знайомим, сусідам та просто людям на вулиці при нагоді. Усвідомлюючи небезпеку, ми захищаємо від неї себе і оточуючих.

5. Не ходіть у приміщення де утримуються тварини без усвідомленої на те нагоди. Встановіть мишоловки та крисоловки навіть там де, на вашу думку мишей та крис не було ніколи. По максимуму зменшить кількість комах в приміщеннях для тварин.

6.Встановіть сувору заборону на вигул свиней.

7. Людям з вулиці, навіть якщо це ветеринарний лікар, без зміни, дезінфекції одягу та взуття або одягання бахил, заходити заборонено. Не митими руками доторкатися до свиней не бажано!

8.Використовувати в їжу свиням помиї та залишкизі столу – пряма дорога у кагат із напалмом та втрата коштів сімейного бюджету.

9. Термічна обробка корму для свиней – майже самий ефективний засіб захистити тварину від захворювання. Пам’ятайте, що при температурі у 60ºС вірус зберігає здатність вбивати ще 10 хвилин. Тому температурну обробку потрібно робити кропом із температурою не менше 90ºС.

10. Не панікуйте! Якщо це все ж таки сталось, дзвоніть ветеринарному лікарю, не намагайтесь приховати, збути, продати, вивезти. Адже це може призвести до повного знищення такої важливої галузі сільського господарства країни, як свинарство!

Е15.08.2019 о 08.30 громадянка Кокарук Лариси Петрівни, яка мешкає у м. Первомайську, по вул. Радищева, 10б, в телефонному режимі повідомила про загибель однієї голови свині віком приблизно 12 місяців лікаря-епізоотолога Первомайської РДЛВМ Юркова О.І.

  

2191 всього переглядів, 3 сьогодні

  

Партнери

Залишити відгук

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.

Ми у соцiальних мережах

Липень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Чер    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
  • Ad 1
  • Ad 2
  • Ad 3
  • Ad 4