Ласкаво просимо, відвідувач! [ Реєстрація | Вхід

Підбиття підсумків чи стрімкий початок?

Суспільство 26.11.2017

Повернемось до теми сексуального насильства над дітьми. Працює громадськість

13 листопада відбулась підсумкова зустріч ГО “Жіночий фонд “Ольвія”, членів центру “Ла Страда-Україна” та працівників дошкільних навчальних закладів міста Первомайська. Метою зустрічі було обговорення виконаної роботи з вирішення проблеми сексуального насильства над дітьми дошкільного віку.Коли у вересні відбувся перший адвокаційний тренінг на чолі з Оленою Константиновою, який мав за мету ознайомлення громадян з досі тіньовою проблемою сексуального насилля над дошкільнятами, мало хто уявляв собі, що взагалі можна зробити для її повноцінного вирішення. Адже маючи сотні, якщо не тисячі громадських ініціатив, які далі обговорення не розвивались, суспільство вельми скептично віднеслось до починань Олени Петрівни. Сумніви накопичувались все більше під час обговорення. Виявилось, що вся робота з подолання перешкод має бути проведена “з нуля”, тому що ні матеріальної, ні правової основи для боротьби з сексуальним насиллям над дітьми дошкільного віку в Україні практично не існує, і навіть початкову інформаційну базу виявилось не так просто зібрати.
Протягом двох місяців з першої зустрічі була проведена величезна робота з розробки інформаційних довідників, робочих матеріалів та рекомендацій для працівників навчальних закладів. Беручи за приклад досвід інших країн та безпосередню допомогу Ради Європи, вже 13 листопада були представлені перші результати колективної роботи. Разом із тим, проведено інформаційну кампанію з нагоди відзначення Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насилля 18 листопада. На зустрічі з працівниками дошкільних навчальних закладів міста було роздано робочі матеріали, які допоможуть розповсюдити інформацію про саму ідею боротьби з насиллям поміж батьків, колег та – найголовніше – дітей. Звісно, інформація для останніх подана у завуальованому виді, наприклад, анімації, альбомів-розмальовок і тощо, щоб не лише не нанести шкоди психіці дитини, а допомогти їй вийти на відкритий діалог з вихователем чи психологом закладу. Також протягом цих місяців відбулась низка зустрічей та тренінгів не лише в нашому місті, а й за його межами. Саме після старту ініціативи у нашому місті, проблему почали активно обговорювати і в Миколаєві.
Складається таке враження, ніби люди почали прокидатися від давньої сплячки серед макового поля. Адже кожна зустріч супроводжується не лише поверхневим обговоренням. Як у нас водиться – поговорили, та й розбіглися кожен у своїх справах. Багато хто з учасників зустрічей почав брати активну участь у розробці посібників, надавати рекомендації з пошуку шляхів вирішення проб­леми. Окремим пунктом можна виділити те, що майже кожного разу на зустрічах у повітрі так і відчувається слово “нарешті”, насамперед, від працівників навчальних закладів. Адже досі, спостерігаючи безсумнівні наслідки насилля у дітей, подіяти з цим вони не могли майже нічого. Насамперед через брак інформації про те, як діяти у таких ситуаціях. Тепер, коли за плечима два місяці плідної співпраці, у медичних сестер, вихователів з’явилась перша рука підтримки у вигляді розроблених посібників по запобіганню насиллю над дітьми. А у дітей – шанс на щасливе дитинство без страху та болю. І це лише початок шляху, з якого, вже точно без сумнівів, до самого кінця не зійде ніхто.

Олексій Комар

Немає тегів:

328 всього переглядів, 1 сьогодні

  

Партнери

Залишити відгук

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.


 • Подавать объявления стало проще!

  by on 03.07.2018 - 0 Коментарі

  Уважаемые рекламодатели! Для тех, кто подает объявления в интернете на сайт “ТВ Всесвіт”, мы предлагаем новую возможность. Отныне вы можете подавать объявления одновременно на сайт и в печатную версию газеты, что значительно сэкономит ваше время, избавляя от необходимости идти в пункт приема объявлений; и одновременно значительно расширит аудиторию, которой предназначена ваша информация.

 • До 10 класу у Первомайську прийматимуть лише гімназія, школа № 15-колегіум, та школа №4

  by on 13.02.2019 - 0 Коментарі

  Галузь освіти м. Первомайська, як і в цілому система освіти в Україні, перебуває в стадії активного реформування: запроваджуються новий зміст і підходи до навчання дітей, здійснюється перепідготовка педагогів, змінюється освітній простір, забезпечується оновлення структури загальної середньої освіти.

 • Первомайці заслухали звіт міського голови

  by on 28.12.2018 - 0 Коментарі

  22 грудня відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», в міському Центрі культури та дозвілля ім. Є.Зарницької перед громадою міста Первомайська про свою діяльність за 2018 рік звітувала міський голова Людмила Григорівна Дромашко.

 • Чиновники надали роз’яснення щодо процедури сплати рахунків за електроенергію

  by on 04.02.2019 - 0 Коментарі

  Миколаївці повинні сплачувати лише за реально надані послуги з електропостачання. Не може бути переплат та подвійних рахунків. Про це йшлося під час зустрічі керівництва Миколаївської ОДА з журналістами в рамках проекту «Маю силу відповідати».

 • У Первомайську громадський транспорт через вул. Гвардійську проїзд не здійснює

  by on 22.01.2019 - 0 Коментарі

  В соціальних мережах мешканці Первомайська повідомляють, що у зв’язку зі станом дороги по вул.Коротченко (біля військової частини) маршрути 102 і 112 через вул. Гвардійську проїзд не здійснюють.

 • У Первомайську змінюються тарифи на вивезення сміття

  by on 13.02.2019 - 0 Коментарі

  Згідно рішення виконавчого комітету Первомайської міської ради від 08.02.2019 року № 51 «Про встановлення скоригованих тарифів на послуги із збирання, вивезення та захоронення побутових відходів для населення, бюджетних установ та інших споживачів, які надає комунальне підприємство «Комунсервіс»» тариф із збирання, вивезення та захоронення побутових відходів з 1 березня 2019 року збільшується.

Ми у соцiальних мережах

Березень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 • Ad 1
 • Ad 2
 • Ad 3
 • Ad 4