Ласкаво просимо, відвідувач! [ Реєстрація | Вхід

«Їдем, їдем, в сусіднє село на дискотеку». Первомайськ в особистостях

Культура, ПУБЛІКАЦІЇ, Суспільство 03.03.2018

Років з 50-т тому мій герой разом зі своїм другом – баяном, в селах, де молодь дуже любила танці, проводив свою юність. Під його супровід люди відпочивали після тяжкого трудового дня. Порівнює, що сьогоднішня молодь дуже відрізняється від тої, яка лишилась в його спогадах. Шалені танці під звуки польки запальна молодь могла танцювати годинами. Каже, за 4 години безперервної гри на баяні дуже втомлювалась рука, але це не дуже зупиняло мого героя, адже та енергія, яку випромінювала молодь, багато варта. З особливою посмішкою на обличчі та з деяким смутком в очах згадує ті часи. А ще згадує свою улюблену пісню «Эти глаза напротив». А ще – пісні авторів, що нині потрапили у список «неполіткоректних», на кшталт Висоцького.

Дитинство Олександра, як і майже все його життя, пройшло в мандрівках, з одного села в інше, потім армія, і знову рідний Миколаївський край. Народився чоловік в Миколаєві, де прожив майже чотири роки, після чого перебрався в село Привільне, Баштанського району, де провів своє дитинство. Потім, коли Олександрові було рочків сім, родина знову переїжджає, тепер вже в Нову Одесу, де батько отримав нову посаду в інкубаторній станції. Каже, що ще з дитинства став помічати свою любов до музики. На день народження, або ще на якесь свято зачаровано спостерігав, як гарно співають люди. А ще його тітоньки і дядьки, які виконували українські пісні з особливою манерою, такою рідною і прекрасною. І мій герой точно вирішив для себе, що хоче бути частиною такого мистецтва, адже музика вже прокинулась в його душі.

Вибір в селі був невеликий, або баян або акордеон, і так як дома був баян, вагання перед вибором інструменту було недовгим. «Батьки віддали мене до музичної школи, і це було хорошою ідеєю, адже краще займатися музикою, аніж з іншими підлітками займатися дурничками»(сміється). Хлопець успішно закінчив музичну школу зі своїм вірним другом – баяном, з яким вже все частіше почав проводити свій вільний час. Так співпало, що музичну і загальноосвітню школу мій герой закінчив одночасно. Згодом подумав, що було б непогано заробляти гроші своєю віртуозною грою на баяні, так можна було опанувати мистецтво ще більше, і підготувати себе до музичного училища. Але доля розпорядилася трошки інакше.

Олександр йде працювати вчителем музики , робота з дітками йому дуже подобається, але вже через досить короткий термін до нього приходять представники із профспілки і пропонують бути художнім керівником в клубі. Згадує юних «співунь», які ну дуже гарно співали, і разом з якими вони влаштовували запальні концерти.

Армія. В Збройних силах хлопець теж не забував про творчість. Але тематика пісень була іншою. Тут тобі і марші, і балади, і славнозвісна смуглянка. Так тривало два роки. Юнака, що повернувся з війська, представники відділу культури запрошують працювати в клуб в Антоновці, там проходять ще 2 роки його життя, після чого Олександр переїжджає в село Бузьке, де в 1976 році знаходить свою другу половинку, і через невеликий проміжок часу пропонує коханій руку і серце. Але думки про навчання підкрадаються до Олександра все частіше, він хоче отримати «корочку» і піти вище кар’єрними щаблями творчості. І вирішує вступати в «культ просвіт», в нього це виходить. Але знову доля трохи змінює хід подій.

Дружина дарує Олександрові первістка, чудового хлопчика. Важко стало порівнювати навчання з сімейними клопотами, і мій герой переводиться на заочну форму навчання. Згодом і зовсім забирає документи. Проходить час, і в молодого, талановитого татка з’являється ще одна дитина. Єдиним виходом став заробіток на весіллях та випроводжаннях, де Олександр грав на баяні. Згадує, що в тиждень могло бути по 27 випроводжань. А ще весілля. Весело і тяжко було в ті часи. Потім знову переїзд, цього разу в село Братське, і за старою звичкою його дуже тягне в будинок культури. Там він отримує посаду сценічного працівника. В цьому селі також грає на гуляннях, і заробляє непогані гроші, невдовзі після чого купує хорошу машину.

І знову переїзд. Тепер туди, де живе і донині – в Первомайськ. Його заворожила річка, а ще чаруюча природа. Район «Цукровий завод» сподобався йому найбільше, тому музикант вирішує побудувати власний, великий і затишний будинок. Паралельно з будівництвом не перестає грати на гуляннях разом із своїм вірним другом – баяном. «Звідки не візьмись, з’являється донечка Наталочка», – цитую. Це було для Олександра справжнє щастя, перша донечка, така крихітна і чудова.

У 1986 році будинок був майже готовий. Згадує, як було тяжко одночасно грати, і будинок будувати, і дітей виховувати, але ж все-таки, крок назад робити було запізно. В1985 році дружина дарує Олександру другу донечку, Танюшку. Життя налагоджується, є великий гарний будинок в якому бігають щасливі діти, є гроші, є що їсти, і за що купувати одяг. З’являється ще більше замовлень на гуляння.

Але несподівано, криза 1991 року перевертає все з ніг на голову, і багато чого летить шкереберть. У людей зникають гроші, попит на музикантів суттєво зменшується. Але багатодітний татко-музикант не опускає руки і йде працювати сторожем на завод. «Робота дуже тяжка була, та ще й платили копійки» – з гіркотою згадує Олександр. Але треба було годувати чотирьох дітей. Вже на той час чоловік залишився самотнім (причину не хоче оприлюднювати). Любов до музики супроводжує його все життя, і тому, навіть в такі тяжкі часи, він знаходить підтримку в музиці і грає в Первомайському ансамблі «Чиста криниця». Ще з особливою увагою згадує музичний фестиваль «Играй гармонь», який дуже надихнув музиканта. Організатором його незмінно є А. Корнацький, з яким на той час Олександр гарно спілкувався і навіть грав у нього на дні народження. Пам’ятає, що депутат дуже любив пісні про землю.

Зараз Олександр так і живе в своєму будинку біля річки, має гарних дітей та багато онуків. Таке нелегке, але музичне життя згадує чоловік на нашій зустрічі. Його все влаштовує, він задоволений своїм життям. Деколи виходить в підземний перехід, щоб порадувати людей своєю віртуозною і захопливою грою на баяні. А в інший день займається домашніми справами. Ближче до весни, запрошує команду «ТВ Всесвіт» до себе в гості, обіцяє, що буде дуже багато красивої української пісні, колоритні костюми, шашлики біля річки та багато приємних моментів.

Анна Панченко

Читайте також: Зустрічайте весну разом із нами! На зміну акції від газети “ТВ Всесвіт” приходить… інша акція!

 

587 всього переглядів, 1 сьогодні

  

Партнери

Залишити відгук

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.


 • Подавать объявления стало проще!

  by on 03.07.2018 - 0 Коментарі

  Уважаемые рекламодатели! Для тех, кто подает объявления в интернете на сайт “ТВ Всесвіт”, мы предлагаем новую возможность. Отныне вы можете подавать объявления одновременно на сайт и в печатную версию газеты, что значительно сэкономит ваше время, избавляя от необходимости идти в пункт приема объявлений; и одновременно значительно расширит аудиторию, которой предназначена ваша информация.

 • До 10 класу у Первомайську прийматимуть лише гімназія, школа № 15-колегіум, та школа №4

  by on 13.02.2019 - 0 Коментарі

  Галузь освіти м. Первомайська, як і в цілому система освіти в Україні, перебуває в стадії активного реформування: запроваджуються новий зміст і підходи до навчання дітей, здійснюється перепідготовка педагогів, змінюється освітній простір, забезпечується оновлення структури загальної середньої освіти.

 • Первомайці заслухали звіт міського голови

  by on 28.12.2018 - 0 Коментарі

  22 грудня відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», в міському Центрі культури та дозвілля ім. Є.Зарницької перед громадою міста Первомайська про свою діяльність за 2018 рік звітувала міський голова Людмила Григорівна Дромашко.

 • Чиновники надали роз’яснення щодо процедури сплати рахунків за електроенергію

  by on 04.02.2019 - 0 Коментарі

  Миколаївці повинні сплачувати лише за реально надані послуги з електропостачання. Не може бути переплат та подвійних рахунків. Про це йшлося під час зустрічі керівництва Миколаївської ОДА з журналістами в рамках проекту «Маю силу відповідати».

 • У Первомайську громадський транспорт через вул. Гвардійську проїзд не здійснює

  by on 22.01.2019 - 0 Коментарі

  В соціальних мережах мешканці Первомайська повідомляють, що у зв’язку зі станом дороги по вул.Коротченко (біля військової частини) маршрути 102 і 112 через вул. Гвардійську проїзд не здійснюють.

 • У Первомайську змінюються тарифи на вивезення сміття

  by on 13.02.2019 - 0 Коментарі

  Згідно рішення виконавчого комітету Первомайської міської ради від 08.02.2019 року № 51 «Про встановлення скоригованих тарифів на послуги із збирання, вивезення та захоронення побутових відходів для населення, бюджетних установ та інших споживачів, які надає комунальне підприємство «Комунсервіс»» тариф із збирання, вивезення та захоронення побутових відходів з 1 березня 2019 року збільшується.

Ми у соцiальних мережах

Березень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 • Ad 1
 • Ad 2
 • Ad 3
 • Ad 4