Як відпочити без трагедій: разом із Нацполіцією нагадуємо правила безпеки на воді
Сезон відпочинку у розпалі. У спеку так хочеться пірнути у прохолодну воду! Що потрібно знати, аби відпочинок не перетворився на трагедію, читайте на Гард.City.
Як діяти, якщо сталася судома, почали тонути ви або на ваших очах інша людина, розбираймося разом.
А я обожнюю стрибати з берега! Роздягнувся та мерщій у воду!
Ризиковано. Перш за все, пірнати можна тільки у перевірених місцях, адже ви ніколи не знаєте, яка насправді глибина та що приховує дно. У воду ж варто заходити поступово, вирівнюючи температуру тіла з температурою води.
Спочатку вище коліна, далі вище пояса і присісти, а тільки потім плисти. Стрімко плигаючи у воду, ви створюєте ефект «холодного душу», коли різко скорочуються м’язи, судини, обжимаються внутрішні органи. Таке випробування підійде лише для цілком здорової людини.
На морі було не так щоб спекотно, та ми все одно купалися!
Купатися ж краще при температурі води не нижче за 17-19 градусів та температурі повітря вище за 21-23 градуси.
Тривале перебування у воді може привести до сильного переохолодження тіла і небезпечних для життя судом. Особливо вони небезпечні на глибині.
Якщо дорослі можуть контролювати температуру тіла, то за дітьми доведеться ретельно стежити.
У нас діти завжди граються там, де мілко, тому ми не хвилюємося!
Навіть якщо малюки бавляться на мілководді, вони можуть під час ігор впасти і захлинутися. Не дозволяйте влаштовувати ігри, пов’язані із захватами, адже у запалі малеча може замість повітря вдихнути воду та знепритомніти.
Вчитися плавати діти можуть тільки під контролем дорослих. Дитина може захлинутися навіть на крихітній глибині, тож завжди тримайте її у полі зору.
А якщо вирішили поплавати на човні, на дітях мають бути вдягнуті рятувальні засоби.
Я добре плаваю і можу собі дозволити будь-що
Віримо! Але все одно бажано не плавати наодинці, адже вам просто може стати у воді зле. Тим більш не намагайтеся підкорити водойму без підстраховки, якщо не впевнені в своїх силах.
Будьте чесним із собою та вмійте правильно розраховувати сили. Особливо це актуально на початку купального сезону. Будь-яка людина, навіть добре підготовлена фізично, після тривалої перерви не відновиться за лічені години. А якщо ця перерва складає 8 місяців, на відкритому водоймищі може бути небезпечно. Тож не ризикуйте та поступово набирайте фізичну форму.
Важливо: не робіть хибних сигналів лиха, адже якщо ви насправді будете тонути, ваше прохання про допомогу можуть сприйняти як забавку.
Якщо схопила судома
Небезпечні судоми можуть втопити навіть підготовленого плавця. Якщо відчули ознаки судоми, кличте на допомогу.
Якщо допомогти нікому, намагайтеся глибоко вдихнути повітря, розслабитися і вільно зануритися у воду обличчям вниз та спробуйте потягнути себе за великий палець зведеної судомою ноги.
Інші досвідчені плавці радять прищепити на купальник шпильку та за потреби вколоти зведені м’язи.
Після припинення судом, змініть стиль плавання. Варто деякий час полежати на спині, масажуючи руками ногу, потім повільно пливіть до берега.
Якщо ви почали тонути
Якщо почали тонути, не панікуйте та не намагайтеся кричати, так ви, скоріше за все, просто наковтаєтеся води.
Щоб утримуватися в горизонтальному положенні, наберіть в легені повітря, затримайте його і повільно видихайте. Притисніть зігнуті в ліктях руки до нижньої частини грудей і зробіть кілька різких видихів, допомагаючи собі руками.
Відновивши дихання, лягаєте на живіт і рухайтеся до берега. Тільки якщо можете тримати дихання, при необхідності покличте людей на допомогу.
Якщо людина тоне
Найстрашнішим є те, що часто тонуть на очах у оточуючих.
Чомусь люди впевнені, що людина, яка тоне, завжди зможе покликати на допомогу, але насправді це не так. Рятувальники запевняють, що найчастіше люди тонуть мовчки і дуже швидко.
Коли людина тоне, вона починає закидати голову назад, тіло тримається у вертикальному положенні, руки розкинуті, наче шукає опору ними і намагається відштовхнутися. Перед остаточним потопленням може зануритися під воду кілька раз. Після першого занурення для порятунку є 5-6 секунд! Але жодних криків про допомогу ви не почуєте.
Чому так відбувається. Наша дихальна система розрахована, в першу чергу, для дихання, а мова — то її вторинна функція. Тож людина перш за все намагається дихати. Часу у неї зазвичай вистачає тільки на те, щоб видихнути під водою і спробувати захопити якомога більше повітря на поверхні. Тому якщо людина мовчки вертикально борсається у воді, її погляд скляніє, мерщій на допомогу.
Що робити.
- Приверніть увагу інших людей, щоб за потреби допомогли витягти потопельника та викликали швидку.
- Якщо є рятувальні засоби, кидайте на воду якнайближче до потопельника. Знадобляться навіть вам, коли будете рятувати.
- Оцініть обстановку, тільки об’єктивно та без зайвих геройств. Чи зможете ви самі доплисти і протягнути на собі людину таку відстань? Ви теж можете втомитися, «зловити» судому або просто не зуміти вчасно відчепитися від людини, яка панікує.
- Підпливати треба ззаду, схопити за волосся або під пахви, перевернути горілиць і утримувати голову над поверхнею води. Зберігаючи таке положення потопаючого, плисти до берега. Якщо поблизу є човен, то варто ним скористатися.
- Витягайте людину на берег та дивіться на її стан.
Якщо людина не дихає
Параліч дихального центру настає через 4-6 хвилин після занурення людини, що тоне, під воду остаточно, а серцева діяльність може зберігатися до 15-17 хвилин. Тому заходи першої допомоги повинні виконуватися одразу!
Надання першої допомоги починається відразу ж після вилучення потопаючого з води.
Постраждалого кладуть обличчям додолу на зігнуте коліно таким чином, щоб голова була нижче за грудну клітину. Будь-якою тканиною (хусткою, шматком рушника, частиною одягу) видаляють з порожнини рота і глотки воду, блювотні маси, водорості. Кількома енергійними рухами стискують грудну клітку, виштовхуючи таким чином воду з трахеї та бронхів.
Чого взагалі не можна робити на воді?
Якщо не вмієте плавати, не можна перебувати у воді на надувному матраці або камері. Така розвага вкрай небезпечна та може закінчитися трагічно.
Не купайтеся вночі. Романтично, але небезпечно. Коли будете тонути, навряд чи хто це помітить.
Якщо не вмієте плавати, не можна заходити у воду вище пояса. Якщо у водоймищі течія, краще не заходити взагалі.
Не намагайтеся проплисти на водному транспорті поблизу із місцем купання людей, адже ви можете не помітити плавців і станеться лихо.
Відмовтеся від плавання відразу після їжі, у брудній та занадто холодній воді. В жодному разі не заходьте у воду у нетверезому стані.
Читайте також: Мінекології відмовило «Енергоатому»: затоплення частини «Бузького Гарду» відміняється
2098 всього переглядів, 2 сьогодні