Ласкаво просимо, відвідувач! [ Реєстрація | Вхід

Як на Миколаївщині планують розвивати медичну галузь?

НОВИНИ, Охорона здоров'я, Суспільство 15.03.2019

Подальша робота над розвитком сфери охорони здоров’я залишається пріоритетною для команди голови Миколаївської ОДА Олексія Савченка.

Так, серед важливих завдань на 2019-й рік – капітальний ремонт радіологічного корпусу Миколаївського обласного онкологічного диспансеру, подальше оновлення парку автомобілів швидкої медичної допомоги, будівництво нових амбулаторій та забезпечення існуючих сучасним обладнанням.

Про це повідомив заступник голови Миколаївської обласної державної адміністрації Олександр Кушнір у ході публічного представлення звіту про виконання обласного бюджету Миколаївської області за 2018 рік у четвер, 14 березня.

За словами заступника голови ОДА, серед проектів, які у 2019 р. будуть профінансовані за рахунок коштів ДФРР в Миколаївській області – капітальний ремонт радіологічного корпусу Миколаївського обласного онкологічного диспансеру. «Створення сучасного онкоцентру, ініційоване головою ОДА Олексієм Савченком – актуальне та важливе питання для громади області», – акцентував він.

Крім того, Олександр Кушнір повідомив про продовження роботи щодо оновлення парку автомобілів швидкої медичної допомоги. «Минулого року закупили 11 швидких до Миколаївського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Ще дві автівки отримали централізовано від Міністерства охорони здоров’я України. Цього року завдяки програмі оновлення парку швидких плануємо отримати ще 25 автомобілів. Такими темпами зможемо вже за 3-4 роки повністю оновити швидкі у лікарнях області», – зауважив заступник голови облдержадміністрації. 

Окремо було наголошено, що завдяки ініціативі Президента України Петра Порошенка в сільській місцевості по всій Україні, і Миколаївщина не є виключенням, створюються якісно нові умови для лікування жителів.

«Вже зараз завершується будівництво 14 амбулаторій. Цього ж року планово розпочнеться нове будівництво ще 13. Відзначу, що 27 медичних об’єктів – це не повна мережа, є частина амбулаторій в хорошому стані, куди буде придбано сучасне обладнання та забезпечено транспорт», – повідомив Олександр Кушнір.

Заступник голови ОДА також відзначив, що на жаль, минулого року, коли готувався проект бюджету, профільним заступником не було донесено та вирішено питання щодо забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну в області. «На даний момент у нас незабезпеченість інсуліном становить близько 19 млн. Ситуацію виявили, проблематику вирішуємо. Формальний підхід тут не пройде», – сказав Олександр Кушнір.

Відзначимо, за інформацією департаменту фінансів ОДА на сферу охорони здоров’я минулого року спрямовано 933,7 млн грн. 

В області ефективно функціонують наступні програми:

– Обласна цільова соціальна програма протидії захворюванню на туберкульоз;

– Обласна цільова соціальна програма протидії ВІЛ-інфекції/СНІДУ;

– Обласна програма боротьби з онкологічними захворюваннями;

– Обласна програма запобігання та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань;

Крім того, є:

–  Цільові видатки для лікування хворих методом гемодіалізу;

– Цільові видатки для виплати щомісячної допомоги ВІЛ-інфікованим дітям;

– Цільові видатки на придбання лікарських засобів, ВМП, лабораторних реактивів для спеціалізованих закладів охорони здоров’я, що надають медичну допомогу громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. 

Серед якісних показників, досягнутих в результаті реалізації програм та заходів:

– Кількість коронарографій збільшилась на 13,6 %

– Лікарняна летальність  від інфаркту міокарда зменшилась на 2,2% 

– Зменшилась захворюваність (в розрахунку на 100,0 тис. населення): на туберкульоз з 59,7 до 57,5; на ВІЛ/СНІД з 80,3 до 75,2;

– онкологічна захворюваність з 400,2 до 392,5, дорічна летальність на 0,8%;

– Смертність від туберкульозу зменшилась з 7,7 до 6,5;

– Протягом 2018  року процедуру гемодіалізу  проведено 177 пацієнтам;

– Забезпечено препаратами інсуліну та десмопресину  5155  осіб.

Також за рахунок коштів обласного бюджету в загальній сумі 52 502,3 тис. грн. в 2018 році приступили до навчання в медичних коледжах 1814 осіб, отримали кваліфікацію середнього медичного персоналу  481 особа.  

До того ж, загальний обсяг видатків на оновлення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я обласної комунальної власності в 2018 році склав 66 477,7 тис. грн., в тому числі:

– за рахунок обласного бюджету 22 833,3 тис. грн.;

– за рахунок залишку коштів медичної субвенції, що склався за станом на 01.01.2018 року  10 760,5 тис. грн.;

– за рахунок інших джерел (субвенції, власні надходження тощо)  32 883,9  тис. грн.

 

94 всього переглядів, 1 сьогодні

  

Партнери

Залишити відгук

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.


 • Подавать объявления стало проще!

  by on 03.07.2018 - 0 Коментарі

  Уважаемые рекламодатели! Для тех, кто подает объявления в интернете на сайт “ТВ Всесвіт”, мы предлагаем новую возможность. Отныне вы можете подавать объявления одновременно на сайт и в печатную версию газеты, что значительно сэкономит ваше время, избавляя от необходимости идти в пункт приема объявлений; и одновременно значительно расширит аудиторию, которой предназначена ваша информация.

 • До 10 класу у Первомайську прийматимуть лише гімназія, школа № 15-колегіум, та школа №4

  by on 13.02.2019 - 0 Коментарі

  Галузь освіти м. Первомайська, як і в цілому система освіти в Україні, перебуває в стадії активного реформування: запроваджуються новий зміст і підходи до навчання дітей, здійснюється перепідготовка педагогів, змінюється освітній простір, забезпечується оновлення структури загальної середньої освіти.

 • Первомайці заслухали звіт міського голови

  by on 28.12.2018 - 0 Коментарі

  22 грудня відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», в міському Центрі культури та дозвілля ім. Є.Зарницької перед громадою міста Первомайська про свою діяльність за 2018 рік звітувала міський голова Людмила Григорівна Дромашко.

 • Чиновники надали роз’яснення щодо процедури сплати рахунків за електроенергію

  by on 04.02.2019 - 0 Коментарі

  Миколаївці повинні сплачувати лише за реально надані послуги з електропостачання. Не може бути переплат та подвійних рахунків. Про це йшлося під час зустрічі керівництва Миколаївської ОДА з журналістами в рамках проекту «Маю силу відповідати».

 • У Первомайську громадський транспорт через вул. Гвардійську проїзд не здійснює

  by on 22.01.2019 - 0 Коментарі

  В соціальних мережах мешканці Первомайська повідомляють, що у зв’язку зі станом дороги по вул.Коротченко (біля військової частини) маршрути 102 і 112 через вул. Гвардійську проїзд не здійснюють.

 • У Первомайську змінюються тарифи на вивезення сміття

  by on 13.02.2019 - 0 Коментарі

  Згідно рішення виконавчого комітету Первомайської міської ради від 08.02.2019 року № 51 «Про встановлення скоригованих тарифів на послуги із збирання, вивезення та захоронення побутових відходів для населення, бюджетних установ та інших споживачів, які надає комунальне підприємство «Комунсервіс»» тариф із збирання, вивезення та захоронення побутових відходів з 1 березня 2019 року збільшується.

Ми у соцiальних мережах

Березень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 • Ad 1
 • Ad 2
 • Ad 3
 • Ad 4