Ласкаво просимо, відвідувач! [ Реєстрація | Вхід

Вітаймося з жовтим собакою!

Iнше, Культура, ПУБЛІКАЦІЇ 16.02.2018

З Новим роком за місячним східним календарем! Згідно з китайським літочисленням, настав 4716 рік – рік жовтого земляного Собаки.

Собака – мисливець, поводир незрячих, охоронець отар, а віднедавна, так само, як і кіт, який раніше грав роль виключно ловця щурів, набув статусу «тварини для компанії», пише Укрінформ.

Уявлення про собаку було двоїстим ще від часів ранньої античності. Вперше в художній літературі собака згадується в «Одіссеї» Гомера – вірний пес упізнав свого хазяїна після двадцяти років його відсутності. Втім в «Іліаді» собака змальований по-іншому: Ахілл називає Гектора «собакою» та погрожує йому: «Пси та птахи розірвуть тебе на шматки» і поводиться при цьому сам, як собака. Собак згадують в своїх працях такі поважні вчені мужі як Платон, Антисфен, Пліній, Арістотель, Вольтер, Дарвін.

У середньовічній Європі майже всі заможні люди мали домашніх тварин, і найціннішими були собаки. Англійські проповідники скаржилися, що матері залишають без уваги своїх дітей, приділяючи її молодим мисливським собакам. Поневолений і безправний пес у середні віки символізував серед семи смертних гріхів хтивість. У психоаналізі собака уособлює символ сорому та ганьби.

Розведення собак у містах досягло найбільших масштабів у ХІХ столітті, тоді на них було введено податок: 1796 року в Англії, а 1855-го – у Франції. При цьому, з поширенням лібералізму, формується і новий образ пса – охоронця власності. Однією з головних собачих чеснот є вірність, але часом вона переходить у покірність, що межує з рабством і боягузтвом. У народних висловах (майже всіх європейських народів) про собак неприязні превалюють. У них йдеться, передусім, про жорстокість, злість і догідливість. В українській мові існує майже 50 прислів’їв і приказок про собаку.

16 лютого вшановується пам’ять праведних Симеона-Богоприємця, Ганни-пророчиці та Власія Кесарійського. З цього дня у давнину розпочиналось лагодження — підготовка інструменту для весняного посіву. З цього приводу люди говорили: “На лагодження дід встає вдосвіта — лагодить збрую літню і бороду столітню”. На Власія часто бувають великі калюжі. Але тепла погода цього дня рідкість, адже 16 лютого відоме власієвськими морозами.

Прикмета на сьогодні така: якщо падає великий лапатий сніг – на мокре й дощове літо.

Іменинники сьогодні Семен, Анна, Микола.

Читайте також: Сложно, но мы будем оптимистами… Итоги уходящего по китайскому календарю года

 

1185 всього переглядів, 1 сьогодні

  

Партнери

Залишити відгук

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.

Ми у соцiальних мережах

Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Бер    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
  • Ad 1
  • Ad 2
  • Ad 3
  • Ad 4