Ласкаво просимо, відвідувач! [ Реєстрація | Вхід

Від школи знань – до школи, де навчають використовувати знання на практиці

ПУБЛІКАЦІЇ, Суспільство 22.09.2018

Як стандарти Нової Української Школи впроваджують у Первомайську

Цьогоріч усі школи нашої країни радо відкрили двері першачкам в новому форматі. На школярів чекає Нова українська школа(НУШ). Під такою назвою Міністерство освіти і науки розпочало довгоочікувану реформу. Головна мета цього переполоху, а поки що все це має трохи такий присмак,- створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.

Отже, ми завітали до ЗОШ№12, де проходило засідання міського методичного об’єднання вчителів 1-х класів. Там мали змогу поспілкуватися з усіма причетними до НУШ: методисти, вчителі, учні та їх батьки.

На більшість хвилюючих питань дала відповідь Галина Остапенко, начальник управління освіти Первомайської міської ради та методист міського методичного кабінету Марина Хрипун. Тож, Галина Феліксівна розповіла, що цьогоріч в Первомайську відкрито 28 перших класів, у яких навчається 833 учні. Проблем із зарахуванням не було. Якщо ви пам’ятаєте, то навесні набув сили новий закон. За ним діти зараховуються до того навчального закладу, який закріплений за місцем їх проживання.

«Станом на перше вересня усі діти віком семи років та діти шести років, батьки яких виявили бажання віддати дитину до школи, охоплені навчанням. Будь-яких письмових звернень від батьків щодо порушення порядку зарахування учнів до закладів освіти міста на адресу управління освіти не надходило», – розповідає Галина Феліксівна.

Про запровадження 12-річної освіти коментує так: «Чи є 12-річний термін перебування дитини в школі виправданим, покаже час. Хочу звернути увагу, що за новим Державним стандартом початкової загальної освіти, який передбачає 12-річне навчання цього навчального року навчаються лише учні 1-х класів. Учні 2-4 класів продовжують здобувати освіту за Стандартом 2011 року. Зрозуміло, що збільшення років перебування дитини і школі необхідне для переходу від школи знань – до школи, де навчають використовувати знання на практиці».

Як часто то буває, вказівку отримали – на місцях все зробили гарно і вчасно. Хочу відмітити, що зайшла я до школи на перерві. Мене зустріла чергова, нічого нового на перший погляд. Звернула ліворуч, де навчаються першачки, і побачила яскравий коридор. Стіни зовсім не нагадують традиційне шкільне приміщення. Там казкові герої і просто життєрадісні малюнки споглядають на тебе. В коридорі стоять невеличкі столики зі стільчиками, а на них настільні ігри. А ось що найбільше потішило мене – підлога. Нарешті, коридор тепер місце не там де: «Цить! Не біжи! Постій спокійно!». Він вже повноправно належить учням. На підлозі намальовані класики, різні ігри, які спонукають до активностей на перерві. А разом і з цим можна повторити алфавіт і цифри. Ось таке оздоблення я донедавна бачила тільки у відеороликах в інтернеті, а відтепер і в ЗОШ №12. Впевнена, що не гірше впорались і інші школи.

А поки МОН роздавало вказівки, то самі забули про підручники. «Це дуже болюче питання як для батьків, так і для освітян. Станом на сьогодні першокласники лише п’яти закладів отримали Букварі ,що становить лише 6% від потреби. Коли надійдуть інші підручники невідомо», – зітхає очільниця управління освіти.

Теж саме стосується і парт. Хоча педагоги не дуже хочуть жалітися. Адже отримали від держави вже стільки, що раніше могли тільки мріяти: телевізори, принтери, ламінатори, різні дидактичні матеріали. Демонструє свій клас мені Алла Олександрівна Драганова, завідувачка міського методичного кабінету. Показує сучасний куточок для відпочинку з кріслом-мішком, ігри, які знаходяться в доступному для дітей місці. Каже, що батьки влітку облаштували для малечі такий простір. Відкриває шафу і вкотре радіє, наче і не вірить своїм очам – там мікроскопи, то держава попіклувалася. Звичайно більшість, а може й всі, за свою педагогічну діяльність таку щедрість бачать вперше. То й скаржаться неохоче, аби не гнівити Всевишнього. Не встигли доставити і парти. Завітала до сусіднього класу. Там молода Софія Юріївна чекає, поки батьки заберуть учнів, а сама щось вирізає. Словом, не марнує ані хвилинки. Бачу втомлені роками традиційні парти. Цікавлюсь, а як же робота в групах, чи можливо це взагалі в даних умовах. Софія Юріївна неохоче розповідає, що, нажаль, поки ні. Адже парти не так легко переміщати, але ось-ось чекають на нові – тоді і заживуть більш творчо. Про сумне не хоче довго говорити, акцентує увагу на перевагах. Демонструє килимок, на якому вони відпочивають дружньо, а хтось і під час уроку, коли потреба є. Заспокоює, що це не носить масового характеру. Відкриває невеликий ящичок а там духові і шумові інструменти, ансамбль можна створити.

Тут і пані Ганна завітала, щоб забрати свою першокласницю. Цікавлюсь враженнями мами. В сім’ї зростає старша донечка, тож батькам є з чим порівняти. Розповідає, що молодша йде до школи з гарним настроєм і повертається не знезсилена, а це важливо для кожної мами. На її думку, на уроках встигають і повчитися, і погратися. Простіше кажучи, задоволена Новою українською школою. До нашого діалогу долучилася і першокласниця Іринка. Вона і розкрила усі секрети шкільних буднів: «Ми тут пишемо, малюємо, граємо в різні ігри і робимо фізкультхвилинку. Найбільше мені подобається малювання. Малюємо часто. Люблю малювати дорогу і машину». Але нагодою полежати під час уроку Іринка ще не скористалася, бо підтвердила слова мами, що не втомлюється так сильно.

Про оцінювання розповідає методист Марина Хрипун: «Оцінювання результатів навчання та особистих досягнень учнів перших класів має вербальний характер. Здійснюється вербально і передбачає активне залучення учнів до самоконтролю та самооцінювання. Облік результатів завершального (підсумкового) оцінювання, яке проводиться в кінці навчального року, фіксується вчителем у свідоцтві досягнень. Оцінюватися учні будуть за чотирирівневою системою: «має значні успіхи», «демонструє помітний прогрес», «досягає результату за допомогою вчителя», «ще потребує уваги і допомоги».

Також Марина Геннадіївна розкриває одне з найпопулярніших питань про червону пасту і простий олівець: «Письмо олівцем рекомендовано саме першокласникам, щоб знизити їх психологічне напруження. Час і етап переходу на кулькову ручку визначає сам учитель, індивідуально для кожної дитини. Учителям не рекомендовано під час перевірки письмових робіт використовувати пасту червоного кольору лише в адаптаційному періоді (1-й клас) з метою зниження психологічного напруження дітей. Колір ручки для виставлення оцінок у зошитах і щоденниках учитель може обирати самостійно».

І одним з пунктів сучасної реформи є інклюзивне навчання. «Інклюзивна освіта – гнучка індивідуалізована система навчання дітей з особливостями психофізичного розвитку в умовах масової загальноосвітньої школи за місцем проживання. Безперечно, організація такого навчання потребує вирішення багатьох проблем, як кадрових, так і фінансових. Сьогодні 8 дітей (ЗОШ № 1, 3, 4, 12, 15, 16, 17) з особливими потребами навчаються в класах на загальних умовах», – розповіла Марина Хрипун.

Ми поцікавилися думкою наших читачів на сторінці в Інстаграм з приводу цього пункту реформи. Одна з читачок коментує: «Все залежить від вчителів. Вони повинні навчити дітей не ображати, адже діти жорстокі ,дуже часто, один до одного. Але деякі вчителі і самі грішать образливими висловами». А ось Тетяна вбачає суцільний позитив: «Це чудова ідея! Так і має бути. Особисто знаю багато таких діток і їх батьків, для них соціалізація життєво важлива! Та й здоровим дітям та їх батькам на користь – будуть звикати, що такі дітки заслуговують на любов та повагу. І їх особливості – не заразні».

Вчитель Ольга Барабанщикова з ЗОШ№17, яка має в класі учня з особливими потребами, розповідає, що діти товаришують, не ображають, а навпаки допомагають. На уроці на допомогу приходить помічник вчителя, який допомагає учневі впоратися з завданнями.

Дійсно хочеться побачити результати НУШ в майбутньому. Адже одна з проблем нашої освіти – недоведені до кінця реформи. Один з найяскравіших прикладів – ви, напевно, пам’ятаєте, що це не перша спроба перейти на дванадцятирічне навчання. Тож будемо спостерігати разом.

Ксенія Галузінська

Читайте також: Автор мирового рок-хита «Lady in Black» Кен Хенсли сыграет в Николаеве со струнным квартетом 

  

787 всього переглядів, 1 сьогодні

  

Партнери

Залишити відгук

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.

Ми у соцiальних мережах

Серпень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лип    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
  • Ad 1
  • Ad 2
  • Ad 3
  • Ad 4