Ласкаво просимо, відвідувач! [ Реєстрація | Вхід

В Первомайському музеї презентували «Стежку пам’яті»

НОВИНИ, Суспільство 29.01.2019

28 січня у Первомайському краєзнавчому музеї відбулась презентація навчальної виставки «Стежкою пам’яті» – це матеріали з теми Катастрофи (Шоа), що зібрані та систематизовані Яд Вашем – міжнародною школою викладання Катастрофи.

Проект для освітян, краєзнавців, учнів загальноосвітньої школи № 17 імені Миколи Вінграновського, та всіх, хто цікавиться історією єврейського народу презентувала Анна Сизова – вчителька історії і правознавства Первомайського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 15 – колегіум». Виставка включає фотографії, ілюстрації, тексти і наукові статті. Особливість експозиції полягає в акцентуванні уваги на долях радянських євреїв у період Голокосту.

Нині термін «Голокост» трактується як геноцид євреїв, що здійснювався нацистами напередодні та під час Другої світової війни. Геноцид – результат проведення нацистської політики Адольфа Гітлера, який, розвиваючи расистські ідеї, вже на початку 20-х рр. виступив із партійною програмою, де відповідальність за поразку Німеччини у Першій світовій війні поклав на євреїв, звинувативши їх також у післявоєнному політичному і економічному занепаді Німеччини.

Прийшовши до влади, нацисти зробили антисемітизм офіційною політикою: євреїв звільняли з державних посад, з армії і вищих навчальних закладів. 15 вересня 1935 р. на щорічному зібранні нацистів у м. Нюрберг було ухвалено антиєврейські закони «Про громадян Рейху», «Про захист німецької крові та честі», згідно з якими лише арійці могли користуватися політичними і громадянськими правами.

Протягом 1933-38 рр. Рейх покинуло 30% євреїв. У ніч з 9 на 10 листопада 1938 р. по всій Німеччині прокотилися єврейські погроми, названі «Кришталевою ніччю», під час яких було спалено або зруйновано 1400 синагог, розграбовано єврейські будинки та магазини, вбито 300 євреїв, а близько 30 тисяч – відправлено в концтабори.

20 січня 1942 р. у Ванзеї, передмісті Берліна, відбулась конференція вищих чинів СС, гестапо та керівників окупованих країн, на якій вирішено 11 мільйонів євреїв із 33-х країн (у це число ввійшли також євреї країн, які нацисти планували завоювати, і тих, що були в союзі з Німеччиною) депортувати у заздалегідь підготовлені табори смерті, які знаходились переважно на території окупованої Польщі – Аушвіц, Майданек, Треблінка та ін. Були придумані й найбільш ефективні методи вбивства – газові камери.

Загалом у таборах було вбито близько 3,5 мільйонів євреїв, а всього у період Геноциду нацисти знищили 6 мільйонів євреїв, що на той час становило 60 % всього єврейського населення Європи.

Колектив Первомайського краєзнавчого музею дякує Анні Сизові за ініціативу та популяризацію пам’яті жертв Голокосту і запрошує всіх жителів міста відвідати виставку «Стежкою пам’яті» та вшанувати.

Завідувач Первомайського краєзнавчого музею

Оксана Дорошенко

  

804 всього переглядів, 1 сьогодні

  

Партнери

Залишити відгук

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.

Ми у соцiальних мережах

Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Бер    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
  • Ad 1
  • Ad 2
  • Ad 3
  • Ad 4