Ласкаво просимо, відвідувач! [ Реєстрація | Вхід

У Первомайському центрі соціально-психологічної реабілітації у дітей вилучають мобільні телефони та недотримуються норм житлової площі – перевірка Офісу Омбудсмана

Суспільство 06.08.2020

Відбулась перевірка Первомайського центру соціально-психологічної реабілітації дітей на Миколаївщині, під час якої  монітори виявили, що у дітей вилучають  мобільні телефони, а спальні приміщення не відокремлені від навчальних. 

“У вбиральні для дітей  середнього та старшого віку відсутні  Перегородки між унітазами та ванною. У спальних приміщеннях не дотримані норми житлової площі на одну дитину, унаслідок чого ліжка практично стоять впритул один до одного, приліжкові тумбочки розташовані не біля кожного ліжка. Хлопчики середнього та старшого віку розміщені в одній кімнаті, не дотримуються вимоги поділу дітей на групи не більше як до 10 осіб. Спальні приміщення не відокремлені від навчальних. У дітей вилучаються мобільні  телефони, які зберігаються у коморі та  вільного доступу для дітей до них не забезпечено. Також моніторами було  виявлено, що всі телевізори відключені із  розеток, увімкнути їх лише можна із  дозволу вихователя”, – йдеться у повідомленні. 

Водночас в Офісі Омбудсмана уточнили, що  медична частина забезпечена необхідними медичними препаратами, а при вході до установи розміщено оголошення про заборону відвідування вихованців, щодня в кабінеті медичної сестри проводиться температурний скринінг тіла та медичний огляд стану здоров’я працівників та вихованців закладу, повідомляє Миколаївська правда.

“Через неукомплектованість посади лікаря-педіатра не забезпечується відповідне надання медичної допомоги та огляду дітей. Крім того, не всі працівники Центру реабілітації дотримуються маскового режиму, не дотримуються вимоги видачі медичних масок працівникам на весь час чергування. Під час огляду

медичних препаратів було виявлено ліки із закінченням терміну придатності. При вході до установи не розміщено дезінфікуючі засоби та дезкилимок”, – зазначили у правозахисній інституції.

Монітори також наголосили, що приміщення харчоблоку потребує капітального ремонту, плити для приготування їжі потребують відповідного устаткування, дієтичне харчування дітей у Центрі реабілітації не передбачене. Їдальня також потребує ремонту, меблі мають ознаки зношеності.

“Протягом року Миколаївською обласною радою до Положення про Центр не внесені зміни щодо обов’язку прийняття дітей, які постраждали від домашнього насильства, що обмежує право дітей цієї категорії на отримання соціальної-психологічної допомоги. За останні два роки заклад не відвідувався жодною посадовою особою служби у справах дітей Миколаївської облдержадміністрації”, – зазначили в Офісі Омбудсмана.

За результатами моніторингового візиту будуть надіслані відповідні листи реагування.

Немає тегів:

718 всього переглядів, 2 сьогодні

  

Партнери

Залишити відгук

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.

Ми у соцiальних мережах

Жовтень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Вер    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
  • Ad 1
  • Ad 2
  • Ad 3
  • Ad 4