Сьогодні Марії-Марина
Що обіцяє зоряне небо та навіщо зерно виставляли на мороз.
В першу неділю Великого посту Церква святкує Торжество Православ’я, згадуючи перемогу над іконоборством і відновлення шанування ікон у 843 році в Константинополі, пише Укрінформ. В Україні чин вшанування Торжества Православ’я запровадив в ХІ столітті преподобний Феодосій Печерський.
Цього дня згадують преподобну Марію, яка називалася Марином. Вона жила на початку VІ століття в Віфанії. Дівчина перевдягнулася в чоловічий одяг й була пострижена в ченці під чоловічим ім’ям Марин. Якось настоятель монастиря відіслав Марію-Марина разом з іншими ченцями на монастирські городи. В дорозі їх застала ніч і вони змушені були заночувати в придорожньому готелі. Донька власника готелю кохалася з одним із постояльців, завагітніла, а потім звернула все на ченця «Марина», буцімто це він її звабив. Розгніваний батько добряче відлупцював «Марина», а потім ще й поскаржився настоятелю монастиря. Той вигнав Марію-Марина геть і нещасна мусила мешкати в печері поблизу. Коли ж у доньки власника готелю народився хлопчик, його принесли до «Марина», зауваживши, що «це твій син, то ти його й виховуй». Марія-Марин не виправдовувалася а виховувала хлопчика. Коли йому виповнилося 16 років, свята померла. Під час підготовки тіла до погребіння й виявилося, що «Марин» насправді був жінкою. Тут, звісно, всі розкаялися. Мощі святої Марії-Марина впродовж тривалого часу знаходились у Венеції. Варто зауважити, що подібний «житійний» сюжет був у давнину досить поширений.
З цього дня упродовж 3 днів виставляли на ранковий мороз зерно, яке призначалось для посіву, і говорили, що проморожене насіння дає кращий урожай. Якщо небо зоряне, можна чекати хороший збір зернових.
Іменинники сьогодні Марія, Євген, Антоній.
Читайте також: У Генівці вчора бабахнуло – групою піротехнічних робіт знищено мінометну міну
985 всього переглядів, 1 сьогодні