Ласкаво просимо, відвідувач! [ Реєстрація | Вхід

Ще один міф про солі у спині спростовано!

НОВИНИ, Охорона здоров'я 25.06.2018

Ще один міф, пов‘язаний з болями в спині – це відкладення солей у хребті. І, відповідно, лікування болю в спині і шиї шляхом їх “вимивання“, “розбивання” чи “розчинення“.

За “відкладення солей” в хребті приймають видимі на рентгені шиповидні і дзьобовидні вирости на хребцях, які з‘являються у багатьох людей з віком. Що ж означають ці вирости?

У міру вікового зношування (дегенеративних змін) міжхребцевого диска і зменшення його висоти, збільшується навантаження на зовнішнє кільце диска (фіброзне кільце). Край тіла хребця, до якого прикріплюється зовнішнє кільце диска, реагує на це збільшення навантаження утворенням додаткової кісткової тканини.

Іншими словами, у відповідь на дегенеративні зміни дисків, хребці відповідають крайовими кістковими розростаннями, які мають компенсаторний характер. На рентгені такі розростання проявляються у вигляді шиповидних виростів – остеофітів. Сам процес їх утворення називаєтсья спондильоз. Такі ж вирости можуть утворюватися і в міжхребцевих суглобах, що називається спонділоатроз або артроз фасеточних суглобів.

Самі остеофіти не викликають болю в спині і шиї і є одним з проявів старіння нашого тіла. Рідко при виражених розростаннях, спрямованих в бік хребетного каналу або міжхребцевих отворів, остеофіти можуть впливати на нервові закінчення і викликати біль, втрату чутливості, слабкість та інші неврологічні симптоми.

Остеофіти є кістковою тканиною, яку не можна розчинити, розбити, розім’яти чи розмасажувати. Ніякі крапельниці, масажі, електрофорез, хондропротектори, лікарські препарати чи спеціальні дієти не впливають на формування і розвиток остеофітів.

Все що ви можете зробити для уповільнення цих процесів, це вести здоровий спосіб життя, більше рухатися, боротися з надмірною вагою та відмовитися від шкідливих звичок.

Якщо у вас болить спина, перш за все рекомендуємо:

– Залишатись рухливим наскільки це можливо та намагатися продовжувати свою щоденну діяльність. Тривала відсутність активності може погіршити стан

– Звернутися до лікаря

– Виконувати прості вправи для спини (за попереднім погодженням з лікарем).

Приклади вправ знаходьте тут: (https://goo.gl/hE6Nsehttps://goo.gl/7GyXdD).

Уляна Супрун на своїй сторінці в соцмережі дякує за корисну інформацію Vadim Illyashenko!

Читайте також: Заряджай мозок. Поради від Уляни Супрун

 

890 всього переглядів, 1 сьогодні

  

Партнери

Залишити відгук

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.

Ми у соцiальних мережах

Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Бер    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
  • Ad 1
  • Ad 2
  • Ad 3
  • Ad 4