Ласкаво просимо, відвідувач! [ Реєстрація | Вхід

Про суспільно корисну працю. Юридична практика

НОВИНИ, Суспільство 09.08.2019

Громадські роботи полягають у виконанні засудженим у вільний від основної роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування.

Постанова районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду (судді) про застосування громадських робіт надсилається на виконання органу Державного департаменту України з питань виконання покарань не пізніше наступного дня після її винесення.

Виконання стягнення у вигляді громадських робіт здійснюється на основі участі порушників у суспільно корисній праці, види якої визначають органи місцевого самоврядування.

Покарання у виді громадських робіт відбувається за місцем проживання засудженого, останньому забороняється без погодження з уповноваженим органом з питань пробації виїжджати за межі України. Громадські роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами першої або другої групи, вагітним жінкам, особам, які досягли пенсійного віку, а також військовослужбовцям строкової служби.

Стосовно особи, яка після ухвалення судового рішення визнана інвалідом першої або другої групи або досягла пенсійного віку, а також жінки, яка стала вагітною, уповноважений орган з питань пробації направляє до суду подання про звільнення її від подальшого відбування покарання.

Громадські роботи встановлюються на строк від шістдесяти до двохсот сорока годин і відбуваються не більш як чотири години на день, а неповнолітніми – дві години на день, але не менше двадцяти п’яти годин на місяць. Із засудженими до покарання у виді громадських робіт проводиться соціально-виховна робота за індивідуальним планом з урахуванням оцінки ризиків повторного вчинення кримінальних правопорушень.

Вид робіт визначають ОМС залежно від потреб регіону. Вказівка закону на те, що роботи повинні бути суспільно корисними, означає, що вони виконуються на користь певної громади, суспільства. На практиці в переважній більшості такі роботи некваліфіковані, і осіб, яким призначені громадські роботи, залучають туди, де щоденно не вистачає робочих рук. Це може бути догляд за хворими в лікарнях, прибирання вулиць, скверів, парків, майданів, висаджування дерев і квітів, ремонтування і фарбування будівель, спортивних і дитячих майданчиків, благоустрій населених пунктів, інші дрібні будівельні роботи, тобто виконання необхідних для міста, селища, району повсякденних справ, за умови, що вони не пов’язані зі шкідливими умовами праці та ризиком для життя і здоров’я. Безоплатність громадських робіт означає, що за їх виконання особа не одержує винагороди, компенсуючи своєю працею заподіяну шкоду.

У разі призначення покарання у вигляді громадських робіт, ведення обліку та щомісячне інформування кримінально-виконавчої інспекції про кількість відпрацьованих засудженим годин є обов’язком власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу за місцем відбування засудженим покарання (ч. 1 ст. 39 КВК). А тому підприємство, що є основним місцем роботи засудженого, має лише надати працівнику можливість відбути призначене йому покарання

Найближчим часом інститут буде удосконалено. Так, у Верховній Раді зареєстровано проект Закону України № 10465 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення діяльності органу пробації». Основні положення законопроекту спрямовані на врегулювання правового та соціального статусу персоналу органів пробації, а також оплати праці і визначення повноважень державної установи «Центр пробації».

Представників органів пробації пропонують наділити правом складати адміністративні протоколи за невиконання заходів, передбачених пробаційною програмою, а також появи в органі пробації у стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння. Штраф за такі порушення встановили на рівні від 10 до 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян – до 510 грн. Якщо особа вчинила їх повторно, то штраф зростає до 50 НМДГ або їй загрожує адмінарешт на строк до 15 діб.

«У разі ухилення порушника від відбування громадських робіт постановою суду (судді) за поданням уповноваженого органу з питань пробації, невідбутий строк громадських робіт може бути замінено штрафом або адміністративним арештом», – йдеться у законопроекті.

За матеріалами правових ресурсів

872 всього переглядів, 1 сьогодні

  

Партнери

Залишити відгук

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.

Ми у соцiальних мережах

Грудень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
  • Ad 1
  • Ad 2
  • Ad 3
  • Ad 4