Ласкаво просимо, відвідувач! [ Реєстрація | Вхід

Послідовник Шевченка відвідав Первомайськ

Мистецтво, НОВИНИ 09.06.2018

Лауреат Національної премії імені Т.Г. Шевченка Павло Гірник зустрівся з читачами у міській ЦБС.

Подільський поет Павло Гірник у 2009 році став лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка в галузі літератури. Цієї найвищої державної відзнаки удостоєний поет за збірку «ПОСВІТАЄТЬСЯ».

Глибокий талант, шевченківська пристрасть, шевченківська чистота, прозорість поетичного слова давно зробили поезію Павла Гірника відомою та неперебутньою в Україні і за її межами.

Народився Павло Гірник 30 квітня 1956 року у місті Хмельницькому в сім’ї письменника Миколи Гірника. Його мати Тамара Дмитрівна була відомим українським етнографом. Все дитинство майбутній поет провів з матір’ю в етнографічних експедиціях по Поділлю та Прикарпаттю. У1973 році закінчив середню школу №3 міста Хмельницького, потім навчався на філологічному факультеті Кам’янець-Подільського педагогічного інституту (нині університету імені М. Драгоманова), який закінчив у 1977 році. Згодом, закінчив вищі літературні курси в Москві (керівник поет Юрій Кузнецов). Однокурсниця Павла Гірника Віра Березюк згадує: «Серед філологів – україністів Гірник виділявся тим, що незмінно ходив у вишиванці, багато читав і мав власний погляд на літературу. Для Павла «Кобзар» завжди був найдорожчою книжкою».

У 1984 році Павла Гірника прийняли до Спілки письменників України, а 1996 року він запрошений до Асоціації українських письменників. Суспільні переміни у 80-х рр, ХХ ст. рух за українську волю, діяльність у громадській організації «Спадщина», в Товаристві української мови визначили націоналістичну позицію Павла Гірника. Власне, він став одним із фундаторів Українського народного Руху на Хмельниччині.

Павло Гірник автор дванадцяти поетичних збірок, лауреат престижних Всеукраїнських премій: імені А. Малишка за збірку «Летіли гуси», імені П. Тичини за збірку Коник на снігу», імені П. Усенка за кращий цикл поезій у журналі «Дніпро».

25 травня Павло Гірник завітав до нашого міста і зустрівся із читачами міської бібліотеки. Зустріч присвятили пам’яті Миколи Вінграновського. Водночас письменник відвідав церкву на Богополі, до якої ходили ще дітьми М. Вінграновський та А. Антонюк. Також взяв участь у відкритті виставки «Учителю! Хто ми?», присвяченій пам’яті Народного художника України Андрія Антонюка. На згадку залишив книги своїх «Вибраних творів», які щойно вийшли друком.

Юрій Островершенко

Читайте також: З обійнятих любов’ю літ на Богополі. До річниці з дня смерті художника

  

403 всього переглядів, 1 сьогодні

  

Партнери

Залишити відгук

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.Ми у соцiальних мережах

Квітень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Бер    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
  • Ad 1
  • Ad 2
  • Ad 3
  • Ad 4