Ласкаво просимо, відвідувач! [ Реєстрація | Вхід

Первомайцям на замітку: в Україні починають діяти нові правила паркування

НОВИНИ, Суспільство 24.09.2018

Цього тижня починають діяти нові штрафи порушення правил паркування, з приводу яких точилися довгі суперечки.

У Києві та й інших містах водії паркуються, де хочуть і як хочуть. Покарання – тільки власна совість, а це річ дуже непевна, йдеться у сюжеті ТСН. Машини стоять на пішохідних зонах, трамвайних коліях, тротуарах, але цей безлад мав би змінити закон про паркування, де правила гри чітко прописані, а разом з ними визначені штрафи.

Найважливіше: тепер вас можуть визнати правопорушником автоматично, і ваша присутність не обов’язкова. Наприклад, поліцейські чи новостворені інспектори з паркування можуть оштрафувати, доки ви вибігли у справах. Тут їм у поміч спеціальний додаток, який фіксує місце, час, дату і GPS-координати машини. Інформація про це буде вноситися у реєстр адмінпорушень. Постанову зі штрафом лишатимуть під двірником на лобовому склі або надсилатимуть на адресу власника.

Камери теж контролюватимуть вас. У спеціальних центрах обробки інформації дані з них будуть оброблятися. Якщо машину помітять десь на газоні чи тротуарі – чекайте на штрафні бали. Їх нарахують за перші два порушення. Ще є шанс на реабілітацію, а на третій раз штраф буде гіршим, коли на адресу надійде “лист щастя”. Звичайно, якщо вас заскочать на місці злочину, то протокол вручать в руки.

А тепер про найстрашніше – суми штрафів. Найбільше заплатите за зайняте місце для людей з інвалідністю: від 1020 – до 1700 гривень. За несуттєве порушення, якщо ваше авто не заважає рухові інших машин, пішоходів чи велосипедистів – штраф 255 гривень. Заплатите за 10 днів – отримаєте знижку 50%.

Але, якщо ваша машина заважає суттєво і загрожує безпеці інших людей, викладете 510 гривень. Як визначити – “суттєво” чи “не суттєво” – новий закон пише про конкретні 17 випадків. Наприклад, ви стали посеред дороги, на пішохідному переході, на зупинках громадського транспорту, естакаді, в тунелі чи затулили виїзд іншим машинам. Якщо попадетеся на такому місці, авто забере евакуатор на штрафний майданчик. І до суми штрафу треба додавати вартість послуг евакуатора – це мінімум 600 гривень без супутніх витрат, а також ПДВ і щоденне утримання авто. Разом – 1374 гривні. Несплачений штраф – щомісяця буде подвоюватися.

Якщо ви власник так званих євроблях, то, як правило, штраф мають виплатити власники. На практиці знайти таких дуже важко. Хіба інспектори днями чекатимуть водія біля такого авто.

   

822 всього переглядів, 2 сьогодні

  

Партнери

Залишити відгук

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.

Ми у соцiальних мережах

Березень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
  • Ad 1
  • Ad 2
  • Ad 3
  • Ad 4