Ласкаво просимо, відвідувач! [ Реєстрація | Вхід

Новий етап боротьби, – миколаївські захисники Бузького Гарду озвучили свої пропозиції по збереженню Національного парку

Довкілля, НОВИНИ 24.04.2018

Миколаївські захисники Бузького Гарду на прес-конференції 24 квітня розповіли про підсумки екологічного круглого столу, який відбувся в Києві, 18 квітня. За участі експертів всієї України, природоохоронців, екологів,науковців, представників гідроеелектричної галузі, Народних депутатів України та представників Міністерства екології України обговорили наявні проблеми і зокрема згубний вплив гідроелектростанцій на річках України.

Під час засіданні засідання зокрема і згадали проблему підняття рівня Олександрівського водосховища та можливе затоплення Національного парку Бузький Гард. На цій проблемі наголосили представники миколаївського Штабу опору затопленню Бузького Гарду.

Громадськість Миколаївщини виступила єдиним фронтом та донесли до керівництва держави єдину і чітку позицію, – розповів голова Національного екологічного центру України Руслан Гаврилюк

Р.Г.: Гідроенергетика має змінитися. Ми маємо звернути увагу на цивілізований світ, за якими правилами гідроенергетика розвивається в Європейських країнах. те, що відбувається в Україні це абсолютно суперечить європейським практикам.

Енергетики продовжують провокувати громадськість.

Р.Г.: Зараз відкрита нова сторінка боротьби за Бузький Гард. 17 квітня цього року в реєстрі оцінки впливу на довкілля з’явилось повідомлення про чергову планову діяльність направлену на підйом рівня Олександрівського водосховища до відмітки 20,7 метра. Це чергова спроба енергетиків розширити діяльність Південно-Українського енергокомплексу. Незважаючи на те, що це направлено в рамках будівництва Ташлицької ГАЕС, але ми знаємо, що це направлено на посилення спроможності атомної енергетики для забеспечення охолодження трьох енергоблоків Південноукраїнської АЕС.

Штаб опору затопленню Бузького Гарду підтвердив на круглому столі свою категоричну позицію – протидіяння підняттю рівня води, – розповів керівник Штабу – Олег Кравець

О.К.: Це відповідальність кожного з нас. Якщо ми сьогодні впустимо цей момент, вони завтра прийдуть до нас в хату зі своїми тарифами. І кожного з нас поставлять на лічильник.

Рятівники Бузького Гарду висунули свої пропозиції: 1) скасувати Постанову Кабінету Міністрів України “Про схвалення програми розвитку гідроенергетики до 2026 року” та відмовитись від добудови Ташлицької ГАЕС 2) Створити Тимчасову слідчу комісію ВРУ щодо розслідування протизаконного підвищення води в Олександрівському водосховищі до відмітки 16,9 м. 3) Встановити межі НПП “Бузький Гард” та РЛП “Гранітно-Степове Побужжя” такордонів буерних зон, 4) Збільшии компенсації ризиків населенню, що проживають у 30-ти кілометровій зоні від Південноукраїнської АЕС (яка зараз складає – 2 грн.) і переглядом розширення з 30-км до меж області.

Повыдомляє : Свідок.info

Читайте також: Активісти просять громадян підписати петицію для збереження Бузького Гарду

1062 всього переглядів, 1 сьогодні

  

Партнери

Залишити відгук

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.

Ми у соцiальних мережах

Червень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Тра    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
  • Ad 1
  • Ad 2
  • Ad 3
  • Ad 4