Ласкаво просимо, відвідувач! [ Реєстрація | Вхід

МФК «Первомайськ» завершує футбольний рік на мажорній ноті

НОВИНИ, Спорт 07.11.2018

У 14 турі чемпіонату України «містяни» здобули історичну перемогу

З огляду на невтішну традицію виїзних матчів, особливо наприкінці сезону, черговий вояж для МФК «Первомайськ» не віщував нічого хорошого. Проблем та головного болю тренерам додали і дискваліфікації – через перебір жовтих карток не міг зіграти Севодняєв, в очікуванні рішення КДК Шиманець, який отримав пряме вилучення у матчі з «Чайкою».

Але до кадрових проблем «містянам» не звикати – місце у центрі оборони вже звично для останніх матчів зайняв досвідчений ветеран Багнюк, а в атаці Севодняєва замінив Клімко, тоді як зліва у півзахисті зіграв Зима.

МФК «Первомайськ»: Чоларія, Шпартко, Багнюк, Рябченко, Чорнописький, Ярчук, Федорченко (Щербина, 80), Соломонов, Зима (Зайко, 82), Климко, Славінський (Флакей, 90+2).

На диво, попри жахливий стан покриття та звичну гру «другим номером», первомайці з перших хвилин захопили ініціативу. Вболівальники Липовця точно цього не очікували, тому спочатку навіть принишкли на трибунах, бачачи, що їхній команді непереливки. А «Факел» між тим переважно оборонявся. Але поодинока атака на 13 хвилині завершилася прострілом в штрафний майданчик, де Шпартко боровся з форвардом господарів. Арбітр угледів у цій боротьбі фол і призначив пенальті. Притуляк не залишив шансів Чоларії – 1:0. Місцевим фанам полегшало – «Факел» повів у рахунку, але гості не припиняли атакувати. І ще до перерви лише дивом після передачі Славінського у порожні ворота з кількох метрів не влучив Климко, неробоча ліва підвела Федорченка, а філігранний удар Ярчука зі штрафного з-під поперечки потягнув голкіпер господарів. Але відчуття того, що саме гості візьмуть гору – не полишало ні на мить.

Це відчуття МФК «Первомайськ» підтвердив одразу по перерві, забивши протягом 10 хвилин тричі! Спочатку на пас із глибини відгукнувся Климко і завдав гарматного удару з лівої у самісінький кут воріт «Факела». Кіпер ліповчан Карабін витягнувся у струнку, аби дістати м’яч і таки дістав його, але на добиванні раніше усіх опинився новоспечений молодий батько Зима і вколотив м’яча у порожні ворота. Таким чином Олександр відзначив народження донечки. Ще за 5 хвилин чергова з багато численних атак гостей досягла штрафного майданчика суперника, м’яч після кількох передач опинився у Ярчука, і Дмитро, не роздумуючи довго, відправив його чітким обвідним ударом у нижній кут під самісіньку стійку. Тут уже Карабін був безсилим. Так само, як і за 2 хвилини, коли арбітр призначив пенальті у ворота цього разу господарів. Ярчук холоднокровно оформив дубль та зробив заявку на розгром суперника у гостях.

Тренери «Факела» вдалися до суттєвої ротації – провели 5 замін, помітно освіживши гру підопічних. МФК «Первомайськ», звично для виїзду, довгою лавою запасних не був багатий, відтак на полі у відповідь з’явилися вже ближче до фінального свистка Зайко, Щербіна та Флакей-молодший. Їхніми зусиллями, а також зусиллями решти гравців вдалося стримати масовані атаки господарів у останні 10 хвилин. При тому, що 80 хвилин до того домінував саме Первомайськ! Утім, «Факелу» таки вдалося скоротити відставання до мінімуму – на 82 хвилині помилкою Чоларії на виході скористався Красносельський. Але на більше не вистачило ані сил, ані часу, та й «містяни» грамотно відіграли у захисті і зберегли тріумфальний для себе рахунок. Отже, це перша перемога у сезоні, здобута на виїзді в рамках першості України. Головний тренер Микола Флакей у коментарі після матчу сказав, що мав таке відчуття ще зранку: «От вірите, я відчував, що сьогодні виграємо! А коли побачив, що хлопці вийшли і погнали суперника – переконався у цьому. Тому у перерві їх заспокоїв, сказав, що ми зможемо все, що захочемо у цій грі. Так і вийшло. Прикро лише, що пропустили наприкінці, але і не забили до перерви. Але головне – є перемога і це додає впевненості у своїх силах».

Як стало відомо вже згодом, це був таки останній матч чемпіонату серед аматорів у поточному році. Перенесену гру проти «Агродому» з Бахмача первомайці проведуть уже під кінець сезону – у травні. Тож, на зимову перерву «містяни» ідуть п’ятими у турнірній таблиці групи 2. Їм залишається лише зіграти матч за Суперкубок області.

Резульати14 туру:

Агродім – Авангард К, 2:2. Голи: Бамба (11), Кохановський (54) – Твердовський (70, 88).

Факел – МФК Первомайськ, 2:3. Голи: Притуляк (13-П), Красносельський (82) – Зима (46), Ярчук (54, 58-П).

Чайка – ЛНЗ-Лебедин, 1:5 Голи: Бойченко (40) – Качур (18, 44), Грицай (30, 47), Коломієць (87).

Авангард Б – Вікторія, 0:1 Гол: Кузьмін (40).

Діназ – Альянс, 1:0 Гол: Литченко (80).

М                                     Команда                                  І          В         Н        П        М        О

1 ЛНЗ-Лебедин (Лебедин, Черкаська область)     14       12       2          0          40:9    38

2 Вікторія (Миколаївка, Сумська область)             13       9          3          1          31:11  30

3 Альянс (Липова Долина, Сумська область)         14       7          4          3          29:11  25

4 Авангард (Корюківка, Чернігівська область)     14       5          5          4          22:28  20

5 МФК Первомайськ (Миколаївська область)       13       6          1          6          25:20  19

6 Факел (Липовець, Вінницька область)                 12       6          1          5          27:19  19

7 Діназ (Вишгород, Київська область)                     14       5          3          6          21:30  18

8 Авангард (Бзів, Київська область)                        13       6          0          7          22:15  18

9 ФК Рубікон-Вишневе (Київ)                                  13       4          4          5          13:13  16

10          Агродім (Бахмач, Чернігівська область)  12       4          3          5          12:17  15

11          Олімпік (Кропивницький)                            12       1          1          10       9:46    4

12          Чайка (Вишгород, Київська область)        14       0          1          13       4:36    1

Також варто додати, що фінальним акордом футбольного сезону у Первомайську стане домашній товариський турнір з послідуючою церемонією нагородження володарів «золотого дубля» другий рік поспіль. Про формат змагань та час проведення повідомимо додатково.