Ласкаво просимо, відвідувач! [ Реєстрація | Вхід

Художники кола Антонюка: Олексій Маркитан

Iнше 10.08.2018

Запрошуємо до виставкового простору Первомайського краєзнавчого музею.

У Первомайському краєзнавчому музеї продовжує діяти велика експозиція творів художників кола Антонюка: самого Андрія Антонюка, Володимира Бахтова, Володимира Кабаченка, Олексія Маркитана, Віктора Покиданця, Данила Антонюка, Дмитра Молдованова. Виставка присвячена 75-й річниці від дня народження народного художника України, нашого земляка Андрія Антонюка.

Олексій Маркитан (1959 – 2017) – український художник, живописець, член Національної спілки художників України. Талановитий педагог – викладав композицію і психологію художньої творчості, малюнок і живопис. Митець є яскравим представником художників покоління 80-х – 90-х років, яке здійснило революцію в українському живописі. Його творчість вважається класикою вітчизняного постмодернізму. Філософія його картин відображає ідею, що світ неможливо поліпшити, а людина позбавлена змоги не лише змінити світ, а й осягнути, систематизувати його.

Олексій Маркитан закінчив художньо-графічний факультет Одеського педагогічного інституту. В 1986 році розпочав творчу і виставкову діяльність. Був учасником багатьох всеукраїнських і міжнародних художніх виставок.

Образна система митця виплекана християнсько-європейською художньою та філософською традиціями. На цій багатошаровій основі він будує свою образотворчу оповідь. Релігійні мотиви, введені у несподівано специфічні ситуаційні рамки, втрачаючи свою незаперечну повчальність, набувають апокрифічності, та все ж зберігають сакральність випроміненої аури, магію впливу на підсвідомість глядача.

Для художника, як і більшості сучасних митців, є властивим індивідуалізоване перетворення досвіду своїх попередників, використання різноманітних засобів живопису, підходу до простору, поєднання всього цього у виразний закінчений твір. Він уявляє свою картину, як замкнену, суцільно автономну систему, що існує сама по собі, незалежно ні від чого. Полотна Олексія Маркитана пронизані відчуттям священності того, що відбувається, очікуванням трагічного, наповнені сексуальністю.

У виставковій залі Первомайського краєзнавчого музею відвідувачі можуть подивитися на такі картини, як «Марширующие», «Садовница», «Пирамида», «Герой», «Жертвоприношения», «Чорний квітник», «Сутінкове світло».

Однією із найбільш оригінальних картин Олексія Маркитана є «Садовница». На полотні домінують три образи: дерево із грайливим гіллям, міфічна жінка із оголеним персами, що ніби проросла із золотої чаші, сапа, якою обробляють землю. Полотно несе глибоке світоглядне навантаження, що пов’язане із народженням і розвитком життя. Герої з картин Олексія Маркитана завжди еротичні, із прихованими думками і глибокими поглядами.

Колектив Первомайського краєзнавчого музею запрошує жителів та гостей міста завітати до виставкового простору і ознайомитися із картинами миколаївських митців.

Оксана Дорошенко, завідувач Первомайського краєзнавчого музею

327 всього переглядів, 2 сьогодні

  

Партнери

Залишити відгук

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.


Ми у соцiальних мережах

Лютий 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
  • Ad 1
  • Ad 2
  • Ad 3
  • Ad 4