Ласкаво просимо, відвідувач! [ Реєстрація | Вхід

Хто з мешканців Первомайської громади платитиме податок на квартири та будинки: є рішення сесії

Місцева влада 01.07.2021

30 червня 2021 року на позачерговій сесії Первомайської міської ради депутати розглядали питання про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Нагадаємо: напередодні підприємці мітингували під радою з приводу очікуваного підвищення ставок, повідомляє Гард.City.

Міський голова Олег Демченко під час розгляду питання зауважив, що пропозицій надійшло чимало, при цьому частина з них протирічила одна одній. Тож з метою дотримання букви закону вніс свою пропозицію: погодити ставки податків на рівні, встановленому у 2017 році рішенням сесії.

Пільгова площа, встановлена для фізичних осіб, що залишається на законодавчо встановленому рівні:

  • для квартири/квартир незалежно від їх кількості — 60 кв. метрів;
  • для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості — 120 кв. метрів;
  • для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/ будинків, у тому числі їх часток) — 180 кв. метрів.

Крім того, міська влада погодила нульову ставку для квартир та дачних будинків, про що йдеться далі.

Якщо у власності декілька житлових приміщень

Якщо у власності платника податку більше одного об’єкта житлової нерухомості одного типу (наприклад, два будинки або квартири), в тому числі їх часток, податок обчислюється, виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів, зменшеної на пільгову площу, та відповідної ставки податку.

За наявності у власності платника податку об’єктів житлової нерухомості різних видів (будинок та квартира), у тому числі їх часток, податок обчислюється, виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів, зменшеної на пільгову площу, та відповідної ставки податку

Пільгу не застосують, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі або вони здаються власником в оренду.

Якщо ж у власності платника податку квартири загальною площею більше 300 квадратних метрів та/або будинків більше 500 квадратних метрів, сума податку, розрахована відповідно до Положення, збільшується на 25 000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

Ставки податку, прийняті у 2017 році (тобто ті, що діють і надалі) маємо наступні:

Якщо виходити зі ставок, прийнятих у 2017 році на сесії, то маємо додаткову пільгу, а податки нараховуватимуть, виходячи з наступного.

Для житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичних та юридичних осіб (крім квартир площею до 80 кв. м, дачних і садових будинків) — 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

Що це означає. На сьогоднішній день Уряд пропонує встановити мінімалку з 2022 року на рівні 6700 гривень. Тобто у разі її встановлення матимемо 67 гривень за 1 квадратний метр «непільгової» площі; наприклад, для 61 квадратного метру житлової нерухомості податок кладе 4087 гривень на рік. Але лише у випадку, якщо площа не попадає під дію пільги, про яку ми писали вище.

Тобто більшість мешканців громади не сплачуватимуть податки за своє житло.

Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних. Це дозволить запобігти розбіжностям та нарахуванню зайвих сум.

Строк сплати податку складає для фізичними особами 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Тож нове рішення доступне у вигляді проєкту за посиланням. Погоджені ставки для нежитлової площі можна переглянути у тексті рішення, а саме: у додатку до документу, сторінки з 8 по 13.

Рішення набирає чинності з 1 січня 2022 року та діє на всій території Первомайської міської територіальної громади (в тому числі у Чаусянському, Грушівському, Кінецьпільському, Підгороднянському та Кам’янобалківському округах).

Матеріал готувався за результатами розгляду питання на сесії. У разі отримання офіційних роз’яснень щодо застосування ставок або пільг, буде оновлений.

Немає тегів:

1403 всього переглядів, 1 сьогодні

  

Партнери

Залишити відгук

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.

Ми у соцiальних мережах

Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Кві    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
  • Ad 1
  • Ad 2
  • Ad 3
  • Ad 4