Ласкаво просимо, відвідувач! [ Реєстрація | Вхід

Епідемічна ситуація по туберкульозу дещо поліпшилась, але в Первомайську маємо смертельні випадки

НОВИНИ, Охорона здоров'я 11.07.2018

 Про захворюваність на туберкульоз.

Епідемічна ситуація по туберкульозу у першому півріччі 2018 року порівняно з аналогічним періодом минулого року дещо поліпшилась. Всього у цьому році вперше виявлено 9 хворих проти 16 випадків захворювання за цей же період минулого року. Хворих серед дітей не виявлено. Серед підлітків виявлено одного хворого на туберкульоз при проведенні планового обстеження за допомогою туб. проби (реакції Манту).

З числа хворих виявлено 6 осіб, які виділяли збудник туберкульозу. Переважна більшість цих хворих не своєчасно звернулись за медичною допомогою і не проходили щорічні планові флюорографічні обстеження.

Хворі за віковими групами розподілені так: підлітки – 1 хворий,у віці 20-30 років – 1 хворий, 30-40 років – 3 хворих, 40-50 років – 2 хворих, 50-50 років – 2 хворих.

Померло від туберкульозу 4 мешканці нашого міста.

Основним методом виявлення захворювань на туберкульоз є рентгенфлюорографічні обстеження. В цьому році при проходженні профілактичних оглядів виявлено 5 хворих на туберкульоз, що становить 55,6% від загальної кількості вперше виявлених хворих, 4 хворі виявлені при зверненні за медичною допомогою.

Туберкульоз – інфекційне захворювання, на яке страждають незалежно від статі, віку, соціального стану. Збудник захворювання – мікобактерія туберкульозу, надзвичайно стійкий, потрапляючи у навколишнє середовище, залишається небезпечним до 12 місяців. Зараження найчастіше відбувається під час спілкування з людиною, яка має відкриту форму захворювання, при вдиханні повітря, що містить бактерії туберкульозу та при вживанні продуктів, інфікованих збудником.

Хворіють на туберкульоз велика рогата худоба, птиця. Особливо небезпечне при вживанні інфіковане молоко і яйця.

Методами раннього виявлення туберкульозу є постановка туберкулінових проб дітям та проведення флюорографічних обстежень дорослого населення. Відповідно до діючого законодавства, в організовані дитячі колективи та навчальні заклади приймаються діти при наявності даних про обстеження на туберкульоз.

Сигнальними ознаками захворювання є стійкий кашель, тривале підвищення температури тіла, швидка втомлюваність, втрата апетиту та схуднення, надмірне потовиділення (особливо вночі), кровохаркання. У такому випадку потрібно негайно звернутись до лікаря, пройти ФГ обстеження.

Будьте уважні до свого здоровя, здоровя рідних та близьких!

 

Зав.відділенням організації епідеміологічних

досліджень та моніторингу

Первомайського МРВЛД Мороз В.М.

Читайте також: Зростає кількість хворих на кір

 

 

  

180 всього переглядів, 1 сьогодні

  

Партнери

Залишити відгук

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.Ми у соцiальних мережах

Грудень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
  • Ad 1
  • Ad 2
  • Ad 3
  • Ad 4