Бурульки — це весело: поки одна з них не впаде вам на голову
З року в рік українці читають у новинах на кшталт: «9 січня в Черкасах з майже 10-метрової висоти на голову 53-річного чоловіка впала крижана брила»; «24 січня в Одесі від падіння однієї бурульки постраждали відразу 2 людини» і так далі, і тому подібне. Поговоримо про бурульки.
Погода
Бурульки ми отримуємо при мінусових температурах, звичайно — кілька градусів нижче нуля, і за умови надходження води. Вода може, наприклад, стікати з даху, де сніг тане під сонячними променями, або від тепла з горищ, розповідає ГардCity.
Погода січня та лютого 2021 року, коли нічні заморозки змінюються плюсовими денними температурами, сприяє утворенню бурульок.
До речі, на 5 лютого нам обіцяють вночі до -10 градусів за Цельсієм, вдень — +1.
Що станеться, якщо бурулька вцілить людину
Андрій Богданець, засновник групи «Навколо науково» у фейсбуці, поділився відео реконструкції: як бурулька падає з висоти 6 м.
Бурульки у Первомайську
Задача керівників ОСББ, ЖКГ тепер – це прибрані бурульки та глиби снігу з дахів будинків, прочищення воронок для нормального функціонування водовідводів, прибирання снігу, посипання доріжок піщано-сольовою сумішшю, щоб мешканці могли пересуватися безпечно.
Можна рекомендувати відповідальним особам місця з високою імовірністю падіння снігу та бурульок огородити попереджувальними стрічками.
Але як би не старалися двірнички, та за такої погоди збити всі бурульки з дахів чи не дати бажаючому просто переступити огороджувальну стрічку — нереально. Тож щоб потім не шукати винних в трагедії, давайте берегтися і обходити за можливості небезпечні місця.
18569 всього переглядів, 1 сьогодні