Ласкаво просимо, відвідувач! [ Реєстрація | Вхід

Без медичної довідки та практичного іспиту для категорії С: спростили отримання посвідчення водія

Економіка, НОВИНИ 28.03.2022

Уряд суттєво спростив низку «водійських» питань на період воєнного стану. Що саме спростили та яким чином врегулювали, читайте на Гард.City.

На період дії воєнного стану та протягом року з дня припинення або скасування дії воєнного стану в Україні внесли низку змін до діючих норм.

 • Відтепер особа допускається до керування транспортними засобами за наявності у неї національного посвідчення водія України, виданого їй вперше на право керування транспортними засобами відповідної категорії, строк дії якого закінчився.
 • Строк дії посвідчення водія, що належить особі, яка переїжджає на постійне місце проживання в Україну, у разі його закінчення у період дії воєнного стану, продовжується на рік і після цього підлягає заміні. Заміна такого посвідчення проводиться після проходження особою медичного огляду та складення теоретичного і практичного іспитів.
 • Протягом року з дня припинення або скасування дії воєнного стану особа допускається до складення іспитів, необхідних для отримання посвідчення водія, за наявності свідоцтва про закінчення закладу з підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв, строк дії якого закінчився у період дії воєнного стану, та/або відомостей в Єдиному державному реєстрі Міністерства внутрішніх справ та після проходження медичного огляду в порядку, установленому Міністерством охорони здоров’я.
 • Скасували медичну довідку щодо придатності до керування транспортним засобом при заміні, втраті або викраденні посвідчення водія.
 • Відмінили здачу іспитів з практичного керування на майданчиках, що запобігає уникненню скупчень людей та техніки в одному місці
 • Скоротили терміни підготовки водіїв вантажних автомобілів (категорія С1, С) за рахунок збільшення щодобових годин навчання з 2 до 5, та відмінили теоретичний іспит для осіб, що проходять перепідготовку з категорії В на С1, С і мають відповідний досвід керування більш ніж 3 роки.
 • Відмінили погодження автошколами з Головним сервісним центром МВС програм підготовки водіїв вантажних автомобілів.

Раніше повідомлялося, що в Україні погодили зміни до нормативних документів, згідно із якими на період воєнного стану до керування транспортними засобами категорії С, С1 на території України допускаються особи, які мають посвідчення водія категорії В.

З 1 квітня 2022 року на період дії воєнного стану на території України також звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення товарів на митну територію України у митному режимі імпорту суб’єктами господарювання, які зареєстровані платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи.

Крім того, тимчасово, з 1 квітня 2022 року на період дії воєнного стану на території України звільнять від оподаткування податком на додану вартість, акцизним податком операції з ввезення фізичними особами на митну територію України автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів, транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб i більше, транспортних засобів для перевезення вантажів у митному режимі імпорту (окрім російського імпорту).

Читайте також: Первомайськ акумулює кошти на бронежилети на картці Юрія Галімона: долучайтеся

Немає тегів:

3341 всього переглядів, 1 сьогодні

  

Партнери

Залишити відгук

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.

Ми у соцiальних мережах

Червень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Кві    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 • Ad 1
 • Ad 2
 • Ad 3
 • Ad 4