Економіка Політика Суспільство Культура Спорт Южноукраїнськ Інше Дитяча сторінка Будні влади Кримінал Дозвілля Вибори  
НОВИНИ PRAVDA.MK.UA
Суспільство
Битва за “Бузький Гард” у Южноукраїнську
Мер міста енергетиків проти підняття Олександрівського водосховища
06.05.2017

У Южноукраїнську завершились останні заявлені громадські слухання з приводу підняття рівня води у Олександрівському водосховищі до відмітки 20,7 метрів. Журналісти із самого початку відстежують розвиток подій навколо цього резонансного питання.

До Южноукраїнська з усіх усюд з'їхалось декілька сотень бажаючих висловити свою позицію. З десяток різних екологічних організацій та активістів. Серед них і ВЕА “Зелений світ”, “Вiдповiдальна Миколаївщина”, ЦК “Азов”, Українська молодіжна кліматична асоціація “УМКА” та інші, а також безліч істориків, екологів, спортсменів-рафтерів та інших.

Із самого початку заходу у присутніх виникли сумніви щодо легітимності заявлених слухань. Це зауважив Сергій Колєсніков – голова ВЕА “Зелений світ”. Чоловік засумнівався, що ця подія має відповідний правовий статус. На його думку, це не громадські слухання, а лише громадські обговорення. Тобто ніякої юридичної сили вони не мають:

Слухання проводяться за рішенням місцевих органів влади. Я не бачу де тут місцева влада. Тому вважати це слуханнями  не коректно. Ми всі люди освічені і розуміємо, що неможливо вважати те, що тут відбувається, слуханнями. Тому я пропоную визначитись, що це не є громадські слухання, а просто збори громади в рамках громадського обговорення підвищення рівня.

Енергетики апелювали, що це необхідна процедура для проведення екологічної експертизи. Матеріали з усіх слухань, що відбулись, протоколюються, і думку всіх мешканців мають врахувати. Принаймні так запевняють енергетики, але схоже активісти не дуже цьому повірили. Тож, як далі повідомив начальник управління капітального будівництва Ташлицької ГАЕС Павло Вірич, у Южноукраїнську проходять саме громадські слухання і саме так буде відзначено в протоколі:

Як тільки ми затвердимо проект, ми маємо право витрачати державні кошти на виконання комплексних заходів з підготовки ложа Олександрівського водосховища. На сьогоднішній день ці заходи складають близько 25 млн. Термін виконання планується протягом двох років.

Це викликало хвилю незадоволення, але обговорювання таки розпочались. Виступали як і противники підняття рівня, так і його прихильники, серед яких більшість – це працівники самої атомної електростанції.

Основні суперечки розгорілись з приводу переселення червонокнижних рослин в місця, які не будуть підтоплюватись. На думку екологів, енергетики не мали права проводити такі роботи, адже для їх проведення потрібні спеціальні дозволи. І ця самодіяльність веде до кримінальної відповідальності. На що спеціалісти енергетиків, а саме науковий співробітник НАН Валерій Новосад запевнив, що ніхто не викопував рідкісні види рослин. Їх нібито розмножували з насіння. Активістів це не переконало. Діалог проходив конструктивно. Але тривало це лише до певного моменту. Один з виступаючих, який представився звичайним рибалкою, звинуватив екологічних активістів у популізмі. Більше того, обізвав представників ЦК “Азов” “голубими”. Ті відреагували миттєво та покликали чоловіка розбиратися на вулиці. Далі суперечка переросла в конфлікт.

Ключовим в обговореннях став виступ мера Южноукраїнська Віктора Пароконного. Він відзначив, що енергетики так і не дали чітких відповідей до чого призведе підняття рівня води у водосховищі. Хоча ці питання депутатський корпус Южноукраїнська чекає вже давно. Міський голова схвильований, що вразі підняття води, екологія в місті значно погіршиться:

Зона відпочинку збережеться, чи ні? А чи  буде придатна вода, щоби там відпочивали дорослі і діти, люди похилого віку, чи ні? Це ті питання на які відповіді ми не отримали.

Віктор Пароконний наполіг, щоби зібрання в Южноукраїнску трактувались саме як громадські обговорення, а не громадські слухання:

У мене прохання таке, щоби процедурно ви не зсилалися, як на нормативно-правовий акт, що були проведені слухання і вони прийняті до уваги.

“Поки міська влада Южноукраїнська не отримає всіх відповідей на власні запитання, ні про яке підняття води не може бути й мови”, – підсумував міський голова Южноукраїнська. Ці слова Віктора Пароконного зала сприйняла гучними оваціями:

Позиція міської ради цілком передбачувана і зрозуміла. Вони проти підняття рівня до позначки 20,7метра.

Олег Дорош, svidok.info

 

Захисний код:        
НОВИНИ META.UA
Правила
АРХІВ

ПОШУК
РЕКЛАМА
ОБД Мемориал
НОВИНИ MYCITY.MK.UA
Головна | Статті | Оголошення | Прайс | Форум | Контакти | Реклама | Телеканал "Твій Всесвіт" |
Яндекс.Метрика